AEK – PAOK 1:0

AEK Ateny w hicie 19. kolejki Super League wygrał z PAOK-iem Saloniki 1:0.

Mecz do najpiękniejszych nie należał, ale chodziło przede wszystkim o punkty. W 18. minucie Garry Rodrigues przyjął piłkę zagraną przez Cesara Arzo, ale będąc w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Giannisa Anestisa. Gospodarze na tę akcję odpowiedzieli dużo skuteczniej w 33. minucie meczu. Piłkę z rzutu wolnego zagrał Petros Mantalos, a wbiegający na drugi słupek Rodrigo Galo odegrał piłkę wzdłuż bramki do Ronalda Vargasa, którego strzał odbił jednak Markos Vellidis. Wytworzyło się zamieszanie i piłka znów trafiła do Wenezuelczyka, który leżąc na ziemi zdołał skierować ją do siatki. W 83. minucie PAOK już wiedział, że wyrównanie będzie cudem, bowiem środkowy napastnik Dimityr Berbatow za uderzenie Andre Simoesa został wyrzucony z boiska i siła ofensywna gości straciła kilkanaście procent rażenia. Mimo to w 90 minucie było blisko wyrównania, ale piłkę uderzoną głową przez Ricardo Costę z linii bramkowej wybił Aravidis. Tak więc ten gol z pierwszej połowy ostatecznie okazał się złotym trafieniem i tym samym AEK powiększył przewagę nad “Tyranem Północy” już do sześciu punktów.


AEK ATENY – PAOK SALONIKI 1:0 (1:0)
1:0 Ronald Vargas 33′

ż.k. Helder Barbosa, Didac Vila, Christos Aravidis – Stefanos Athanasiadis, Dimityr Berbatow, Robert Mak, Charis Charisis
cz.k. Dimityr Berbatow 83′

AEK
Giannis Anestis, Dídac Vilà, Dimitris Kolovetsios, César Arzo, Rodrigo Galo, Stelios Manolas, André Simões, Jakob Johansson, Ronald Vargas (61′ Rafik Djebbour), Christos Aravidis (90’+1′ Aris Soiledis), Hélder Barbosa (90’+1″ Diego Buonanotte)

PAOK
Markos Vellidis, Nikos Korovesis, Giorgos Tzavellas, Miguel Vítor (77′ Ricardo Costa), Stelios Kitsiou, Gojko Cimirot, Alexandros Tziolis (46′ Dimityr Berbatow), Charis Charisis, Robert Mak, Garry Rodrigues, Stefanos Athanasiadis (70′ Jairo)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3892 dni!