Olympiakos – Veria 3:0

Olympiakos Pireus wygrał w 24. kolejce Super League z PAE Veria 3:0 i matematycznie zapewnił już sobie 43. mistrzostwo Grecji.

Olympiakos otworzył wynik meczu w 19. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Alejandro Dominguez, a piłka odbita od muru trafiła do Davida Fustera, który miał przed sobą już tylko Giorgosa Kantimoirisa i okazji Hiszpan nie zmarnował. W doliczonym czasie gry dobrą okazję na wyrównanie mieli gości. Piłka trafiła na 17 metr do Radosława Majewskiego, który bez zastanowienia uderzył w stronę górnego rogu, ale futbolówka ostatecznie wyszła nad bramką.

W 62. minucie piłkę dośrodkowaną przez Kostasa Tsimkasa głową uderzył Manuel da Costa, ale Kantimoiris zdołał przenieść ją nad poprzeczkę. W 65. minucie z prawej strony pola karnego piłkę zagrał Lenadro Salino, klatką piersiową przyjął ją Dimitris Kolovos, a z klepki w róg bramki posłał ją Fuster. W 83. minucie przypadek rządził w polu karnym gości, a chaos skutecznie wykorzystał, leżąc już na ziemi Alan Pulido.

Dla Olympiakosu to już 43 i szóste z rzędu mistrzostwo Grecji. Jest to też najszybciej zdobyte mistrzostwo w historii klubu (poprzedni rekord to marzec).


OLYMPIAKOS PIREUS – PAE VERIA 3:0 (1:0)
1:0 David Fuster 19′
2:0 David Fuster 65′
3:0 Alan Pulio 83′

ż.k. Saša Zdjelar

Olympiakos
Roberto, Leandro Salino, Manuel da Costa, Praxitelis Vouros, Kostas Tsimkas, Saša Zdjelar (46′ Andreas Bouchalakis), Pajtim Kasami, Alejandro Domínguez (66′ Kostas Fortounis), Dimitris Kolovos (66′ Hernani), David Fuster, Alan Pulido

Veria
Giorgos Kantimoiris, Darcy Dolce Neto, Achilleas Poungouras, Iván Malón, Raúl Bravo, Dimitris Anakoglou (84′ Dimitris Melikiotis), Pedro Arce, Stefanos Siontis, Mohamed Youssouf, Radosław Majewski (59′ Giorgos Georgiadis), Thomas Nazlidis (71′ Sasa Kajkut)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3899 dni!