Co z tym play-off?

Sezon zasadniczy Super League zakończył się i właściwie wszystko powinno być już jasne, ale w Grecji ta jasność wygląda nieco inaczej.

Chodzi oczywiście o baraże, które mają wyłonić uczestników europejskich pucharów. Pewni gry w play-off są: Panathinaikos Ateny, AEK Ateny i PAOK Saloniki. Czwartym uczestnikiem jeszcze kilka dni temu mógł się czuć Panionios GSS, ale Komisja Licencyjna EPO w pierwszej instancji nie przyznała klubowi z Aten licencji na przyszły sezon, a to oznacza, że Panionios nie będzie mógł uczestniczyć w tym dodatkowym „turnieju”. Klub odwołał się od tej decyzji i lada dzień ma poznać ostateczny werdykt Komisji Licencyjnej.

Na ten werdykt czeka też z niecierpliwością szósta drużyna ligowej tabeli, czyli PAS Giannina. „Ajaks Epiru” licencję otrzymał i jeśli Panionios nie uzyska papierów na sezon 2016/2017 to on zagra o europejskie puchary.

Drugą kwestią są bonusy, czyli dodatkowe punkty wywalczone dzięki różnicy punktowej po sezonie zasadniczym. Na dziś AEK ma dodatkowo trzy punkty, Panathinaikos ma tych punktów dwa, a kolejne dwie ekipy czyli PAOK i Panionios nie mają dodatkowych oczek. Jeśli jednak Panionios nie otrzyma licencji i w jego miejsce wskoczy PAS Giannina, a AEK Ateny nie wywalczy swoim odwołaniem anulowania ujemnych trzech punktów sytuacja zmieni się. Poniżej prezentujemy kilka możliwych wariantów, a EPO zdecyduje, który z nich wejdzie ostatecznie w życie.

Aktualnie
AEK – 3
Panathinaikos – 2
PAOK – 0
Panionios – 0

Z ujemnymi punktami AEK-u
AEK – 2
Panathinaikos – 2
PAOK – 0
Panionios – 0

PAS Giannina zamiast Panioniosu i AEK bez ujemnych punktów
AEK – 3
Panathinaikos – 3
PAOK – 1
PAS – 0

PAS Giannina zamiast Panioniosu i AEK z ujemnymi punktami
Panathinaikos – 3
AEK – 2
PAOK – 1
PAS – 0

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3900 dni!