AEK poluje na obrońcę!

AEK Ateny mimo, że sezon nie jest jeszcze skończony już szuka poważnych wzmocnień, zwłaszcza w formacji defensywnej.

Na szczycie listy potencjalnych wzmocnień jest doświadczony 29-letni Dmytro Czyhrynski. Ukrainiec grający na pozycji stopera nie przedłużył umowy z Dnipro Dniepropetrowsk i wiele klubów podjęło z nim próbę rozmów m.in. AEK i rumuńska Steaua Bukareszt. Czyhrynski ponad 10 lat grał w Szchtarze Donieck, ale miał też kilkanaście występów w brawach FC Barcelona, co nie jest bez znaczenia dla włodarzy europejskich klubów.

Drugim z kandydatów jest czeski defensor Michal Kadlec. 31-latek od 2013 roku gra w tureckim Fenerbahce SK, ale piłkarzem tej ekipy będzie tylko do końca czerwca. Wcześniej Kadlec był przez pięć lat zawodnikiem Bayeru Leverkusen, a w rodzimej lidze grał w 1. FC Slovácko i Sparcie Praga.

Oczywiście defensywa AEK-u to nie jedyna formacja, która potrzebuje świeżej krwi dlatego też skauci ateńskiego klubu poszukują też piłkarzy na inne pozycje. Obserwowani są m.in. 28-letni Djalma Campos (ostatnio Gençlerbirliği), 22-letni Nando (Cordoba CF) i Apostolos Vellios (PAE Iraklis 1908).

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3958 dni!