eLE: Olympiakos – Arouca pd 2:1

Olympiakos Pireus wygrał po dogrywce z FC Arouca 2:1 w meczu rewanżowym rundy play-off kwalifikacji Ligi Europejskiej, ale awansował do fazy grupowej. W pierwszym meczu drużyna z Pireusu wygrała 1:0.

Olympiakos miał w pierwszej połowie wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na efektywność w ofensywie. Rywale zaś czekali tylko na błąd, co kilkukrotnie miało miejsce, ale wychodził brak ogrania. W pierwszej odsłonie obie drużyny miały po jednej bardzo groźnej sytuacji. W 32. minucie Artur wstrzelił piłkę z kornera, a stojący pod bramką między biernymi obrońcami Olympiakosu Sema Velázquez uderzył głową tuż obok słupka. W 36. minucie piłkę pod bramkę wstrzelił Sebá, a osamotniony Brown Ideye stojąc dwa metry od bramki trafił w Rafaela Bracaliego.

W drugich 45 minut Arouca częściej gościła pod polem karnym mistrza Grecji, ale na początku brakowało gościom nieco zimnej krwi, by mogli zmusić do kapitulacji bramkarza. Z czasem ataki były jednak efektywniejsze. W 65. minucie uderzenie głową Waltera Gonzáleza intuicyjnie wybronił Stefanos Kapino. W 80. minucie kibice przyjezdnych mieli już jednak powody do radości, bo ich drużyna odrobiła straty z pierwszego meczu. Piłkę zagraną z rzutu wolnego zgrał głową w stronę drugiego słupka Marlon De Jesús, a z półobrotu do bramki trafił Gege.

W czwartek minucie dogrywki Alejandro Dominguez przyjął piłkę na linii pola karnego i z ostrego kąta uderzył w długi róg bramki. Bracali trącił piłkę, ale ta po kontakcie z słupkiem wpadła do siatki. W 113. minucie wynik ustalił Brown Ideye, który wykończył podanie André Martinsa.


OLYMPIAKOS PIREUS – FC AROUCA pd 2:1 (0:0)
0:1 Gegé 80′
1:1 Alejandro Dominguez 94′
2:1 Brown Ideye 113′

ż.k. Alberto Botia, Seba, Felipe Pardo, Alberto de la Bella, Luka Milivojević, Stefanos Kapino, Manuel Da Costa – Sema Velázquez, Zequinha, Gegé, Artur, Walter González

Olympiakos
Stefanos Kapino, Alberto Botía, Luka Milivojević, Manuel da Costa, Kostas Fortounis (72′ André Martins), Esteban Cambiasso (91′ Alejandro Dominguez), Alberto de la Bella, Takis Retsos, Felipe Pardo (99′ Giorgos Manthatis), Sebá, Ideye Brown.

Arouca
Rafael Bracali, Hugo Basto, Sema Velázquez, Artur (90’+4′ Nuninho), Marlon De Jesús, Gegé (112′ Bruno Lopes), André Santos, Jubal, Rafael Crivellaro, Zequinha (77′ Mateus), Walter González.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3900 dni!