LE: PAOK – Fiorentina 0:0

PAOK Saloniki w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej zremisował bezbramkowo z ACF Fiorentina.

W pierwszych 45 minutach mecz był wyrównany z dobrymi momentami w grze i z jednej i z drugiej strony, choć groźniejsi byli goście z Florencji. W 26. minucie do piłki zagranej z lewego skrzydła wyszedł Khouma Babacar i bez namysłu z 13 metrów uderzył na bramkę, ale stojący między słupkami Panagiotis Glykos intuicyjnie sparował piłkę na róg. W 38. minucie mocno po ziemi z dystansu uderzył Borja Valero, ale Glykos skupiony na swoim zadaniu zablokował tę próbę gości.

W drugiej połowie goście byli stroną aktywniejszą w ofensywie. W 52. minucie Glykos pokazał klasę broniąc niezwykle kąśliwy strzał po ziemi Babacara. W 85. minucie Garry Rodrigues mógł przesądzić o zwycięstwie gospodarzy, ale mimo świetnego zachowania w polu karnym i sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza gości.

WYNIKI I TABELE EUROPEJSKICH PUCHARÓW


PAOK SALONIKI – ACF FIORENTINA 0:0

ż.k. Leo Matos, Garry Rodrigues, Giorgos Tzavellas, Stefanos Athanasiadis, Jewhen Szachow, Fernando Varela – Nikola Kalinić, Josip Iličić, Gonzalo Rodríguez

PAOK
Panagiotis Glykos, Léo Matos, Marin Leovac, Djalma Campos (58′ José Ángel Crespo), Gojko Cimirot, Garry Rodrigues, Giorgos Tzavellas, Stefanos Athanasiadis (79′ Mame Thiam), Fernando Varela, Dimitris Pelkas (57′ Jewhen Szachow), José Cañas.

Fiorentina
Ciprian Tătăruşanu, Gonzalo Rodríguez, Milan Badelj, Nikola Kalinić, Davide Astori, Maximiliano Olivera, Carlos Salcedo (74′ Federico Bernardeschi), Borja Valero, Khouma Babacar (76′ Cristian Tello), Nenad Tomović, Josip Iličić (63′ Carlos Sanchez).

Dodaj komentarz

P