LE: Olympiakos – APOEL 0:1

Olympiakos Pireus przegrał z APOEL-em 0:1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej.

W 10. minucie APOEL otworzył wynik konfrontacji. Piłkę z prawego skrzydła wstrzelił Żiwko Miłanow, a Nikolę Lealiego uprzedził Pieros Sotiriou i głową trafił pod poprzeczkę. Po tej stracie gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. W 17. minucie Brown Ideye wpadł w pole karne i po zwodzie trafił do bramki mistrza Cypru, ale wychodząc do piłki był na milimetrowym spalonym i sędzia trafienia tego nie uznał. W 20. minucie Kostas Fortounis strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. W 28. minucie Ideye urwał się obrońcy i odegrał piłkę na czyste pole do Fortounisa, który mógł strzelić jak tylko chce, ale uderzył tak, że zdołał go bez większego problemu zablokować stojący na środku pola karnego Carlão.

W 48. minucie goście mogli mówić o wielkim szczęściu, a gospodarze o wielkim pechu, bowiem piłka uderzona przez Sebę z bardzo ostrego kąta przeszła przez całe pole bramkowe i uderzyła w słupek. W 54. minucie Sotiriou doskonale wyszedł do piłki zagranej z prawego skrzydła i głową uderzył na bramkę, ale Leali wyczuł strzał napastnika APOEL-u i wybronił ten strzał. W 66. minucie piłkę wstrzeloną z prawego skrzydła uderzył głową w róg bramki Ideye, ale tę zdołał praktycznie z linii bramkowej nad bramkę posłać Giorgos Merkis. W 80. minucie cały czas naciskający gospodarze znów mieli świetną okazję, ale strzał Andre Martinsa zablokował Boy Waterman.


OLYMPIAKOS PIREUS – APOEL 0:1 (0:1)
0:1 Pieros Sotiriou 10′

ż.k. Alberto Botia, Luka Milivojević, Marko Marin – Pieros Sotiriou, Georgios Efrem

Olympiakos
Nicola Leali, Alberto Botía, Luka Milivojević, Manuel da Costa, Kostas Fortounis (64′ Tarik Elyounoussi), Marko Marin (78′ Oscar Cardozo), Esteban Cambiasso (79′ Andre Martins), Alberto de la Bella, Diogo Figueiras, Sebá, Ideye Brown.

APOEL
Boy Waterman, Roberto Lago, Carlão, Facundo Bertoglio (65′ Kostakis Artymatas), Vinicius, Pieros Sotiriou, Żiwko Miłanow, Nuno Morais, Giorgos Merkis, Giannis Gianniotas (82′ Iñaki Astiz), Vander (68′ Georgios Efrem).

Dodaj komentarz

P