Panathinaikos – Asteras 3:1

Panathinaikos Ateny wygrał 3:1 z Asterasem Tripolis w niedzielnym meczu 6. kolejki Super League.

Panathinaikos już w 23. sekundzie meczu otworzył jego wynik. Do piłki zagranej w pole karne wyszedł Robin Lod i wycofał ją na ósmy metr do Marcusa Berga, który ładnym strzałem z pierwszej piłki trafił w róg bramki strzeżonej przez Tomáša Košický’ego. Po tym błyskawicznym golu gospodarze nie odpuszczali i szukali kolejnych bramek, ale w polu karnym Asterasu byli nieskuteczni i często zagubieni, zresztą tak jak defensywa gości. Bramka wisiała w powietrzu i w końcu padła. W 38. minucie Kostas Giannoulis zahaczył w polu karnym Lucasa Villafáñeza, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Cristian Ledesma i trafił w dolny róg bramki.

W 55. minucie Luis Fariña za niesportowe zachowanie wobec Giorgosa Koutroubisa ujrzał czerwona kartkę. Cztery minuty później piłkę zagraną przez Villafáñeza uderzył głową Victor Ibarbo, ale trafił w słupek. W 65. minucie Iwan Iwanow ostrym wślizgiem próbował blokować Stavrosa Tsoukalsa, ale było to niebezpieczne zagranie i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie egzekwował Nikos Ioannidis. W 86. minucie gospodarze wywalczyli kolejną „jedenastkę”, a tym razem w polu karnym faulowany był Niklas Hult. Karę wymierzył ponownie Ledesma i tym samym ustalił wynik meczu.


PANATHINAIKOS ATENY – ASTERAS TRIPOLIS 3:1 (2:0)
1:0 Marcus Berg 1′
2:0 Cristian Ledesma 39′(k)
2:1 Nikos Ioanidis 67′(k)
3:1 Cristian Ledesma 88′(k)

ż.k. Niklas Hult, Giorgos Koutroubis, Iwan Iwanow – Rachid Hamdani, Dimitris Kourbelis, Aleksandar Stanisavljević
cz.k. Luis Fariña 55′

Panathinaikos
Luke Steele, Giorgos Koutroubis, Ousmane Coulibaly (11′ Nuno Reis), Niklas Hult, Iwan Iwanow (70′ Rodrigo Moledo), Zeca, Robin Lod, Cristian Ledesma, Lucas Villafáñez, Víctor Ibarbo (77′ Paul-Jose M’Poku), Marcus Berg.

Astras
Tomáš Košický, Dimitris Kourbelis, Kostas Giannoulis, Manolis Bertos, Igor, Rachid Hamdani, Stavros Tsoukalas, Luis Fariña, Nikos Kaltsas (61′ Aleksandar Stanisavljević), Nikos Ioannidis (75′ Cedric Gondo), Pablo Leonel Mazza (46′ Kosmas Tsilianidis).

Dodaj komentarz

P