eMŚ: Grecja – Cypr 2:0

Reprezentacja Grecji w drugim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata pokonała w Pireusie reprezentację Cypru 2:0.

Obie reprezentacje przywitał na „Karaisakis” deszcz, który jednak nie miał większego wpływu na grę. Cypryjczycy wyszli do gry bez kompleksu gospodarzy i w pierwszych minutach co chwila gościli w polu karnym Greków, ale wielkiego zagrożenia nie stwarzali. Ci zaś nieoczekiwanie zmuszenie do gry z kontry usilnie starali się zmienić ten stan rzeczy. W 12. minucie bardziej zdecydowana gra gospodarzy przyniosła im od razu gola. O piłkę walczył blisko pola karnego Giorgos Tzavellas i ta ostatecznie trafiła do Kostasa Fortounisa, a ten wyłożył futbolówkę do Kostasa Mitroglou, który strzałem po ziemi z 14 metrów otworzył wynik meczu. Po tym golu Grecy cofnęli się i gra wyglądała jak przed strzeleniem bramki. W 30. minucie z 35 metrów przymierzył w dolny róg bramki Kostas Stafylidis, ale Kostas Panagi przyblokował piłkę. W 34. minucie Petros Mantalos wyszedł z kontrą i zagrał piłkę do Fortunisa, a ten doskonałym podaniem obsłużył Mitroglou, który zauważył, że golkiper wyszedł do przody i próbował go lobować, ale wyszła z tego „grecka tragedia”. W 42. minucie fatalny błąd kosztował gości stratę drugiej bramki. Panagi wyłapał piłkę po dośrodkowaniu i szybko wprowadził ją do gry, ale podanie do Kostasa Laifisa okazało się podaniem do Mantalosa, który po przejęciu piłki skierował ja do pustej bramki.

W drugiej części Grecy grali bardziej agresywnie w odbiorze, ale gubili się w cypryjskiej „16”. Niemający nic do stracenia Cypryjczycy co jakiś czas naciskali grecką obronę, ale również nie radzili sobie zbyt dobrze w polu karnym. W 55. minucie z dystansu ładnie strzelił Fortounis, ale piłka ostatecznie wylądowała w ramionach bramkarza. W 64. minucie z woleja uderzył Tasos Bakasetas, ale Panagi zablokował ten strzał bez większych problemów. W 82. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Grigoris Kastanos, ale jego strzał z lekkiego kąta pewnie wyłapał Orestis Karnezis.


GRECJA – CYPR 2:0 (2:0)
1:0 Kostas Mitroglou 12′
2:0 Petros Mantalos 42′

ż.k. Nestor Mytidis, Jason Demetriou, Elias Charalabous, Dimitris Christofi

Grecja
Orestis Karnezis, Giannis Maniatis, Giorgos Tzavellas (88′ Nikos Karelis), Kostas Manolas, Kostas Fortounis, Kostas Mitroglou, Tasos Bakasetas (78′ Jose Holebas), Vasilis Torosidis, Petros Mantalos, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Stafylidis (71′ Kyriakos Papadopoulos).

Cypr
Kostas Panagi, Dossa Júnior, Elias Charalabous, Jason Demetriou, Kostas Charalabidis (66′ Dimitris Christofi), Nestor Mytidis (83′ Andreas Makris), Vincent Laban, Georgios Efrem, Kostakis Artymatas (78′ Charis Kyriakou), Kostas Laifis, Grigoris Kastanos.

Dodaj komentarz

P