AEL – AEK 1:2

AEK Ateny wygrał na wyjeździe z AEL-em w poniedziałkowym meczu 7. kolejki Super League.

W 4. minucie AEK objął prowadzenie. Po koronkowej akcji piłka trafiła do Vangelisa Platellasa, który strzałem zza pola karnego zaskoczył Zachariasa Kavousakisa. W 30. minucie goście prowadzili 2:0. Piłkę z lewego skrzydła zagrał w pole karne Didac Vila, a w „16” trącił ją do Tasosa Bakasetasa Christos Aravidis, ale strzał młodego napastnika przyblokował defensor gospodarzy. Odbita piłka trafiła jednak do Platellasa, który precyzyjnym strzałem trafił do bramki. Dwie minuty później AEL strzelił bramkę kontaktową. Zagraną z głębi pola futbolówkę głową w polu karnym zgrał Dodo, a tuż przed bramką golkipera i obrońcę wyprzedził Thomas Nalzidis i piłka znalazła się w siatce. W 38. minucie dośrodkowanie Petrosa Mantalosa wykończył głową Aravidis, ale piłka uderzyła tylko w poprzeczkę.

W 47. minucie Kavousakis wybronił strzał Mantalosa, a następnie nie dał się zaskoczyć Aravidisowi. W 71. minucie długie podanie z lewego skrzydła wykończył głową Milos Deletić, ale piłka odbiła się od słupka. Dwie minuty później Rodrigo Galo za drugą żółta kartkę zszedł przedwcześnie z murawy, a to napędziło gospodarzy. W 80. minucie fantastyczną interwencją popisał się Giannis Anestis, który wybronił efektowne uderzenie z dystansu Pola Hurtado.


AEL – AEK ATENY 1:2 (1:2)
0:1 Vangelis Platellas 4′
0:2 Vangelis Platellas 31′
1:2 Thomas Nazlidis 33′

ż.k. Antoni Fatjon, Nikos Golias, Borislav Jovanović – Rodrigo Galo, Dmytro Czyhrynski, Lazaros Christodoulopoulos, Jakob Johansson, Petros Mantalos
cz.k. Rodrigo Galo 73′, Lazaros Christodoulopoulos 90’+5′

AEL
Zacharias Kavousakis, Borislav Jovanović, Vasilis Rentzas, Pavol Farkaš, Owusu-Ansah Kontor, Nikolaos Anastasopoulos (63′ Pol Hurtado), Antoni Fatjon (56′ Milos Deletić), Nikos Golias, Thomas Nazlidis, Dodô, Andreas Avraam.

AEK
Giannis Anestis, Rodrigo Galo, Dmytro Czyhrynski, Dídac Vilà, Dimitris Kolovetsios, Jakob Johansson, Vangelis Platellas (69′ Vasilis Labropoulos), Petros Mantalos, Lazaros Christodoulopoulos (52′ Hugo Almeida), Tasos Bakasetas, Christos Aravidis (87′ Michalis Bakakis).

Dodaj komentarz

P