Trzy opcje dla poprawy Super League!

Włodarze Super League wprowadzili do swojej siedziby dwie międzynarodowe firmy audytorskie – Deloitte i PwC, które po wnikliwej analizie dopatrzyły się wielu błędów i opracowały trzy warianty poprawy atrakcyjności rozgrywek greckiej ekstraklasy.

Wariant I

W lidze gra 16 drużyn, które po sezonie zasadniczym (tylko jedna runda – 15 kolejek) dzielone są na dwie mniejsze grupy – grupę mistrzowską 1-8 i grupę spadkowa 9-16 (przedostatnia (15) drużyna gra w barażu z drugą drużyną z Football League, a ostatnia (16) jest degradowana bezpośrednio). Sezon w tym wariancie obejmuje 232 mecze (29 kolejek).

Wariant II

W lidze gra 14 drużyn, które po sezonie zasadniczym (dwie rundy – 26 kolejek) dzielone są na dwie mniejsze grupy – grupę mistrzowską 1-7 i grupę spadkową 8-14 (przedostatnia drużyna gra w barażu z drugą z Football League, a ostatnia jest degradowana bezpośrednio). Sezon w tym wariancie obejmuje 266 meczów (40 kolejek).

Wariant III

W lidze gra 14 drużyn, które po sezonie zasadniczym (dwie rundy – 26 kolejek) dzielone są na dwie mniejsze grupy – grupę mistrzowską 1-6 (siódma drużyna po sezonie zasadniczym kończy rozgrywki) i grupę spadkową 8-13 (14 drużyna po sezonie zasadniczym spada do Football League). Sezon w tym wariancie obejmuje 242 mecze (36 kolejek).

Który z tych wariantów według Was jest najlepszą opcją dla Super League?

3 opinie na “Trzy opcje dla poprawy Super League!

Wariant III z opcją gdzie jeden zespół kończy sezon wcześniej to jakieś jaja. Ciekawe, że żaden wariant nie zakłada dzielenia punktów po rundzie zasadniczej…
Pytanie czy na wariant II (40 kolejek!) kluby mają kadry? Wiemy jak jest teraz – bałagan z terminarzem i problemy ze startem, strajki, zamieszki – to mecze przekładane – gdzie to wtedy upchać w kalendarzu? Do tego mecze grupowe PG… Zajechani będą piłkarze chyba.przy wąskich kadrach.
Szkoda, że nie ma wariantu 12 zespołów – 3 rundy, 2 zespoły od razu spadek – tak bym spróbował.

Ja też nie jestem przekonany do żadnego z tych wariantów, zwłaszcza dzielenia ligi na dwie grupy. Patrząc na ekonomię klubów obecnej Super League system szwajcarski (10 drużyn – 36 kolejek) byłby całkiem dobry, a na pewno dużo atrakcyjniejszy dla kibiców. Przez ostatnie sezony większość klubów walczyła o utrzymanie nie tylko w sensie sportowym, ale i ekonomicznym, a liczba kibiców oglądająca na żywo mecze tych średniaków jest obecnie na poziomie ligi regionalnej w Niemczech.

Otóż to. 10-12 drużyn jest optymalna w greckich warunkach.

Dodaj komentarz

P