AEK – Levadiakos 4:0

W ostatnim sobotnim spotkaniu 14. kolejki Super League AEK Ateny wygrał 4:0 z Levadiakosem.

W 17. minucie Stanislav Namaşco wyszedł przed pole karne i swoja interwencją powalił na ziemię Tomasa Pekharta, za co ujrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie parę chwil później zaowocowało bramką dla AEK-u. W 28. minucie gospodarze wyszli z kontrą, a piłkę na lewym skrzydle przyjął Patitio Rodriguez, który swoimi zwodami przechytrzył obronę i zagrał piłkę przed bramkę do André Simõesa, który precyzyjnie tracił futbolówkę w stronę rogu bramki.

W 50. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Rodrigo Galo zagrał piłkę z prawej flanki, a w polu karnym niezamierzenie przedłużył ją głową Nikos Kaltsas i trafiła ona do Pekharta, który umiejętnie ją opanował i uderzył nie do obrony. W 67. minucie AEK mógł być już pewny trzech punktów. Piłkę zagrał Christos Aravidis, a błąd Theodorosa Moschonasa (odbił piłkę przed siebie) wykorzystał Kostas Galanopoulos, którego strzał próbował blokować obrońca, ale piłka i tak wpadła do siatki. W 80. minucie Aravidis dośrodkował piłkę, a wykańczający to podanie Hugo Almeida trafił w poprzeczkę, ale na miejscu był Patitio Rodriguez, który głową przypieczętował efektowne zwycięstwo AEK-u


AEK ATENY – LEVADIAKOS 4:0 (1:0)
1:0 André Simões 28′
2:0 Tomas Pekhart 50′
3:0 Kostas Galanopoulos 67′
4:0 Patitio Rodriguez 80′

ż.k. Jackson Mendy, Vangelis Mantzios, Carlos Milhazes
cz.k. Stanislav Namaşco 17′

AEK
Vasilis Barkas, Rodrigo Galo, Vasilis Labropoulos, Dimitris Kolovetsios, Dídac Vilà, André Simões (80′ Ilias Tselios), Jakob Johansson, Konstantinos Galanopoulos, Christos Aravidis (83′ Lazaros Christodoulopoulos), Patitio Rodríguez, Tomáš Pekhart (74′ Hugo Almeida).

Levadiakos
Stanislav Namaşco, Thanasis Moulopoulos (33′ Marjus Topi), Edwin Ouon, Carlos Milhazes, Theodoros Tripotseris, Jackson Mendy (20′ Theodoros Moschonas), Nikos Kaltsas, Zezinho, Toni Silva (76′ Stelios Vasileiou), Petros Giakoumakis, Vangelis Mantzios.

Dodaj komentarz

P