Atromitos – Kerkyra 1:4

Atromitos Peristeri przegrał 1:3 z AOK Kerkyra w meczu 16. kolejki Super League.

Już w 4. minucie meczu drużyna z Korfu zaskoczyła swoją kontrą gospodarzy. Długą piłkę zagrał w stronę pola karnego Jordão Diogo, a Denis Epstein urwał się obronie i w sytuacji sam na sam pokonał Andrieja Gorbunowa. W doliczonym czasie drugiej odsłony drugą żółtą kartkę ujrzał Paul Keita i gospodarze na drugą połowę wychodzili w osłabieniu.

W drugiej połowie pech nie opuszczał piłkarzy Atromitosu. W 63. minucie Nikos Lazaidis próbując przeciąć podanie Epsteina skierował piłkę do własnej bramki. Trzy minuty później Spyros Gougoudis po raz drugi ukarany został żółtą kartką i gospodarze zmuszeni byli walczyć o punkty w dziewięciu. W 79. minucie osłabiony Atromitos stracił trzeciego gola, a do siatki po podaniu Spyrosa Spinoulasa trafił Viera Ellong. W 82. minucie futbolówkę zagraną z rzutu wolnego przez Javiera Umbidesa głową do bramki skierował Sokratis Fytanidis, ale pięć minut później wynik na 1:4 ustalił Kostas Georgakopoulos, który wykorzystał fatalny błąd Mariano Bittolo.


ATROMITOS PERISTERI – AOK KERKYRA 1:4 (0:1)
0:1 Denis Epstein 4′
0:2 Nikos Lazaridis 63′(samob)
0:3 Viera Ellong 79′
1:3 Sokratis Fytanidis 82′
1:4 Kostas Georgakopoulos 87′

ż.k. Paul Keita, Spyros Gougoudis – Spyros Spinoulas, Mathieu Gomes
cz.k. Paul Keita 45’+3′, Spyros Gougoudis 66′

Atromitos
Andriej Gorbunow, Nikos Lazaridis, Sokratis Fytanidis, Mariano Bittolo, Thomas Vasileiou (46′ Pavlos Kyriakidis), Luiz Eduardo Brito (56′ Abiola Dauda), Paul Keita, Spyros Gougoudis, Javier Umbides, Martín Tonso (68′ Dzmitryj Baha), Anthony Le Tallec.

Kerkyra
Fotis Koutzavasilis, Anastasios Venetis, Giannis Ioannou, Jordão Diogo, Stefanos Siontis, Spyros Spinoulas, Kyriakos Andreopoulos (74′ Giorgos Pamlidis), Viera Ellong, Denis Epstein (83′ Kostas Georgakopoulos), Panagiotis Zorbas (59′ Alexandros Kontos), Mathieu Gomes.

Dodaj komentarz

P