AEK – Asteras 2:0

W pierwszym niedzielnym pojedynku 17. kolejki Super League AEK Ateny wygrał z Asterasem Tripolis 2:0.

AEK objął prowadzenie w 24. minucie. Akcję rozpoczął Jakob Johansson, który zagrał piłkę na lewą stronę boiska do Didaca Vilii, który dośrodkował ją na głowę wychodzącego w tempo Tomasa Pekharta, który trafił w róg bramki. W 38. minucie zdecydowanie przeważający gospodarze powinni prowadzić 2:0, ale błąd obrony Asterasu naprawił swoją interwencją Rachid Hamdani, który wybił piłkę ze światła bramki uderzoną przez Lazarosa Christodoulopoulosa. W 47. minucie Petros Mantalos uwolnił się od obrońcy na 20 metrze i uderzył nie do obrony w krótki róg bramki.


AEK ATENY – ASTERAS TRIPOLIS 2:0 (1:0)
1:0 Thomas Pekhart 24′
2:0 Petros Mantalos 47′

ż.k. Thomas Pekhart – Manolis Bertos

AEK
Vasilis Barkas, Dídac Vilà, Vasilis Labropoulos, Ognjen Vranješ, Rodrigo Galo, André Simões, Jakob Johansson, Patitio Rodríguez (65′ Astrit Ajdarević), Petros Mantalos, Lazaros Christodoulopoulos (87′ Ronald Vargas), Tomáš Pekhart.

Asteras
Antonio Donnarumma, Rachid Hamdani (71′ Giannis Kotsiras), Kostas Giannoulis, Manolis Bertos, Jewhen Selin, Stavros Tsoukalas, Elini Dimoutsos, Luis Fariña, Aleksandar Stanisavljević (46′ Kosmas Tsilianidis), Nikos Kaltsas, Michalis Manias (59′ Cedric Gondo).

Dodaj komentarz

P