AEK – Veria 6:0

AEK Ateny rozgromił PAE Veria 6:0 w pierwszym niedzielnym meczu 19. kolejki Super League.

W 12. minucie długa piłkę adresowaną w pole karne do Tomáša Pekharta odbił głową Christos Melissis, a do piłki dopadł Lazaros Christodoulopoulos i uderzeniem z półwoleja trafił do bramki. Trzy minuty później odbita piłka po strzale Sergio Araujo trafiła na czternasty metr do Vasilisa Labropoulosa, który ładnie ją opanował, po czym uderzył po ziemi w róg bramki. W 25. minucie gospodarze mieli już trzy bramki przewagi. Tym razem piłkę z prawej strony pola karnego dośrodkował Pekhart, a wbiegający na drugi słupek Petros Mantalos głową uderzył w długi róg bramki. W 36. minucie piłkę wstrzeloną z kornera przez do własnej bramki skierował Antonio Tomas. W 41. minucie Jakob Johansson zagrał futbolówkę na lewą stronę boiska do Mantalosa, a ten mocnym uderzeniem wstrzelił ją przed bramkę, gdzie defensora gości ubiegł Ognjen Vranješ i było już 5:0. Wynik ustalił w 89. minucie Christodoulopoulos, który wykończył podanie Patitio Rodrigueza.


AEK ATENY – PAE VERIA 6:0 (5:0)
1:0 Lazaros Christodoulopoulos 12′
2:0 Vasilis Labropoulos 15′
3:0 Petros Mantalos 25′
4:0 Antonio Tomas 36′(samob)
5:0 Ognjen Vranješ 41′
6:0 Lazaros Christodoulopoulos 89′

ż.k. Mark Asigba

AEK
Vasilis Barkas, Rodrigo Galo, Vasilis Labropoulos (54′ Dimitris Kolovetsios), Ognjen Vranješ, Dídac Vilà (54′ Vinicius), Jakob Johansson, Astrit Ajdarević, Petros Mantalos, Lazaros Christodoulopoulos, Tomáš Pekhart, Sergio Araujo (69′ Patitio Rodriguez).

Veria
Jonathan Lopez, Stavros Vasilantopoulos, Cyril Kali (46′ Mark Asigba), Christos Melissis, Sotiris Balafas, Pedro Arce (58′ Milos Stojcev), Antonio Tomás, Gaël Andonian (71′ Mahamadou Sissoko), Toni Calvo, Jeffrey Sarpong, Pantelis Kapetanos.

Dodaj komentarz

P