Przed meczem AEK – AEL

W pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki Super League AEK ATENY zagra z AEL-em.

AEK pokonując w prestiżowym meczu Olympiakos Pireus 1:0 mentalnie jest na najwyższym poziomie i jeśli tego nie wykorzysta w pojedynku z walczącym o utrzymanie AEL-em kibice będą zawiedzeni. Obecne forma „Enosis” to niewątpliwie zasługa Manolo Jimeneza, który w odróżnieniu od Jose Moraisa potrafi wyciągać z drużyny to co najlepsze i dzięki temu AEK jest już w piątce ligowej tabeli. Szanse AEL-u na trzy punkty w Atenach są nikłe, zwłaszcza że w tym sezonie beniaminek jeszcze na wyjeździe nie wygrał (0-4-6). AEK na własnym boisku z AEL-em w Super League jeszcze nie przegrał i co ważniejsze tylko pięciokrotnie tracił punkty (22-5-0). Poprzednie spotkanie tych drużyny na OAKA jeszcze w Football League zakończyło się remisem 1:1.

AEK Ateny (5 m – 33 pkt) – AEL (12 m – 20 pkt) – 14:00

AEK (Manolo Jimenez)
Vasilis Barkas, Vasilis Labropoulos, Lazaros Christodoulopoulos, André Simões, Hugo Almeida, Ronald Vargas, Tomáš Pekhart, Jakob Johansson, Dmytro Czyhrynski, Petros Mantalos, Giannis Anestis, Dídac Vilà, Konstantinos Galanopoulos, Dimitrios Kolovetsios, Michalis Bakakis, Astrit Ajdarević, Vinicius, Sergio Araujo

kadrowe ubytki: Rodrigo Galo (17/0), Patito Rodríguez (18/2), Tasos Bakasetas (12/1), Christos Aravidis (10/1), Ognjen Vranjes (7/1)

AEL (Sakis Tsiolis)
Borislav Jovanović, Ximo Navarro, Thomas Nazlidis, Vasilis Koutsianikoulis, Nico Varela, Andreas Avraam, Vasilis Rentzas, Dimitris Kapos, Owusu Kontor, Pavol Farkaš, Antoni Fatjon, Gennadi Xenodochof, Amit Quluzade, Konstantinos Theodoropoulos, Lehlogonolo Masalesa, Janis Ikaunieks, James Evmorfidis, Diego Reyes, Adnan Aganović

kadrowe ubytki: Nikos Golias (14/1), Miloš Deletić (18/0), Dodô (9/1), Manolis Moniakis (10/0), Steven Thicot (8/0), Nikos Anastasopoulos (11/0), Pablo Gállego (6/1), Alejandro Chacopino (4/0)

bezpośrednie ligowe pojedynki w ostatnich latach
AEL – AEK Ateny 1:2

bilans bezpośrednich meczów (Alpha Ethniki+PO): 35-9-11

ligowa forma w ostatnim miesiącu
AEK: 3-1-3-1
AEL: 3-0-1-0

Dodaj komentarz

P