Atromitos – AEK 0:1

AEK Ateny w sobotnim meczu 25. kolejki Super League pokonał na wyjeździe w derbach stolicy Atromitos Peristeri 1:0.

Derby zawiodły oczekiwania kibiców. W pierwszej odsłonie tylko jedna sytuacja mogła podnieść ciśnienie krwi sympatykom futbolu zgromadzonym na stadionie w Peristeri. W 10. minucie ładnie uderzył z dystansu Sergio Araujo, ale piłka przeszła obok rąk Andrieja Gorbunowa i trafiła w lewy słupek bramki.

W drugiej części AEK miał nieco więcej szczęścia i strzelił gola. W 57. minucie piłkę w pole karne zagrał Andre Simoes, gdzie Didac Vila ubiegł obrońcę i odegrał piłkę przed bramkę do Petrosa Mantalosa, który pewnie skierował ją do siatki. W 77. minucie z dystansu ładnie uderzył Martin Tonso, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Do futbolówki dopadł Anthony Le Tallec i zgrał ją do Dimitrisa Limniosa, który dopełnił formalności… ale sędzia po konsultacji z asystentami gola nie uznał, wskazując pozycję spaloną, choć powtórki telewizyjne błędu gospodarzy nie uwidoczniły.


ATROMITOS PERISTERI – AEK ATENY 0:1 (0:0)
0:1 Petros Mantalos 57′

ż.k. Giannis Maniatis – Jakob Johansson, Astrit Ajdarević, Andre Simoes

Atromitos
Andriej Gorbunow, Sokratis Fytanidis, Dzmitryj Baha (72′ Martin Tonso), Giorgos Zisopoulos, Alexandros Katranis, Giannis Maniatis, Javier Umbides, Kyriakos Kivrakidis, Vangelis Platellas (72′ Dimitris Limnios), Nicolas Diguiny (81′ Abiola Dauda), Anthony Le Tallec.

AEK
Vasilis Barkas, Rodrigo Galo Dimitris Kolovetsios, Vasilis Labropoulos, Dídac Vilà, Jakob Johansson, André Simões, Petros Mantalos (87′ Tomas Pekhart), Astrit Ajdarević, Ronald Vargas (54′ Lazaros Christodoulopoulos), Sergio Araujo (90′ Kostas Galanopoulos).

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4086 dni!