Olympiakos – Platanias 2:1

Olympiakos Pireus w ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki Super League wygrał z AO Platanias 2:1.

W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale obie ekipy oddały tyle samo celnych strzałów, z tymże to Platanias schodził na przerwę nieoczekiwanie prowadząc. W 43. minucie zagraną przez Giorgosa Giakoumakisa piłkę w polu karnym ręką zablokował Diogo Figueiras i sędzia zmuszony był wskazać na jedenasty metr. Takiej okazji nie zmarnował Giorgos Manousos, który pewnie zmylił Stefanosa Kapino.

W drugiej połowie Olympiakos dość szybko wyrównał, bo już w 54. minucie. Piłkę zagraną z głębi pola przyjął w polu karnym Kostas Fortounis, po czym wyłożył ją do lepiej ustawionego Marko Marina, który strzałem po ziemi zaskoczył Dimitrisa Sotiriou. W 63. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Świetną piłkę w pole karne zagrał Andre Martins, a Figueiras wykorzystał błąd obrońcy i odegrał futbolówkę do Alaixysa Romao, który z kilku metrów uderzył nie do obrony. W 70. minucie Karim Ansarifard miał okazję podwyższyć, ale trafił w prawy słupek.


OLYMPIAKOS PIREUS – AO PLATANIAS 2:1 (0:1)
0:1 Giorgos Manousos 45′(k)
1:1 Marko Marin 54′
2:1 Alaixys Romao 63′

ż.k. Alberto de la Bella, Alaixys Romao, Kostas Fortounis, Alberto Botia – Witalij Pryndeta, Yaya Banana, Giannis Stathis

Olympiakos
Stefanos Kapino, Alberto Botía, Manuel da Costa, Alberto de la Bella, Diogo Figueiras, Alaixys Romao, Esteban Cambiasso (62′ Andre Martins), Marko Marin, Kostas Fortounis (80′ Alejandro Dominguez), Athanasios Androutsos, Karim Ansarifard (70′ Oscar Cardozo).

Platanias
Dimitris Sotiriou, Vanderson, Yaya Banana, Christos Karypidis, Witalij Pryndeta (82′ Fanouris Goundoulakis), Giannis Stathis, Juan Munafo Horta, Didac Devesa (79′ Filip Stanisavljević), Giorgos Manousos, Giorgos Giakoumakis (64′ Mikała Sihniewicz), Raúl Llorente.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4078 dni!