PG: Panthessaliko areną finału!

W piątek organizatorzy Kypello Elladas wybrali miejsce rozegrania finału, w którym zmierzą się AEK Ateny i PAOK Saloniki.

Areną tego wydarzenia będzie znajdujący się w Wolos wielofunkcyjny stadion Panthessaliko. Spotkanie odbędzie się w sobotę 6 maja o godzinie 19:30.

Wybór tego obiektu to efekt burzliwej debaty miedzy klubami uczestniczącymi w tym wydarzeniu, Policją i Greckim ZPN. Początkowo finał miał odbyć się na ateńskim OAKA, ale ze względu na obawy o bezpieczeństwo zwłaszcza kibiców salonickiego klubu zdecydowano się na bardziej neutralny obiekt. Pierwszym wyborem był zlokalizowany na Krecie Pankritio, ale pojawił się problem z dobrym przygotowaniem zarówno murawy jak i samego obiektu na przyjęcie potężnej liczbie sympatyków piłki nożnej. Pod uwagę brany był też mieszcząca się w Larisie AEL FC Arena, ale obiekt ten może przyjąć kilkanaście tysięcy kibiców i przez to obu klubom przyznane zostałoby po kilka tysięcy biletów. Ostatecznie wybór padł na wybudowany w 2004 roku Panthessaliko, na którym grają obecnie AS Olympiakos Volou i Niki Volou. Stadion może pomieścić ponad 22 tysięcy kibiców.

Będzie to drugi finał Kypello Elladas rozegrany na tym obiekcie. Poprzednio w Wolos rozegrano taki mecz w sezonie 2006/20007, kiedy to AEL wygrał z Panathinaikosem Ateny 2:1.

8 opinie na “PG: Panthessaliko areną finału!

No to nici z wyjazdu.

Cała Grecja! ☹

Jakby PAO awansował nie byłoby problemu.

Niby logiczne. Teren absolutnie neutralny. Ale można byłoby zapełnić stadion na 70tys. A tak mamy na 20 tys.. Grecka ekonomia…😵

Panie Leszku,zostawiam namiary:+306976937046. Najlepiej i najtaniej viber.

AEK grając na OAKA oczywiście czułby się gospodarzem, a tego organizatorzy chcą uniknąć. O impuls nie trudno, przy kibicach obu ekip, a to mogłoby zepsuć widowisko. W Wolos wszyscy powinni skupić się na dopingu, bo nikt nie będzie czuł się uprzywilejowany.

Ma Pan racje. Ale ten stadion to „syn” Olympiakosu. Dla kibiców obu drużyn powód aby go zdewastować.

Ale też obie poniosłyby za to bardzo poważne konsekwencje, a chyba nikomu na tym nie zależy. Zresztą wydaje mi się, że oba klubu już swoje przeszły jeśli chodzi o kary i raczej skupią się na meczu, tak jak było to w półfinałach. Odpuszczono OAKA, by nie było dysproporcji i według mnie to słuszna decyzja.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4082 dni!