PAE Iraklis 1908 zdegradowany!

Organ zarządzający Super League zdecydował się odjąć PAE Iraklis 1908 trzy punkty, a to oznacza spadek na przedostatnie miejsce w tabeli i ostateczną degradację do Stoiximan.gr Football League.

Te minusowe punkty to kara za zbyt późne spłacenie zaległości wobec Nikosa Pourtoulidisa. Iraklis jakiś czas temu zapłacili zaległe pieniądze byłemu pomocnikowi, ale włodarze Levadiakosu zauważyli nieprawidłowości i zgłosili to do Super League, co po przeanalizowaniu zostało uznane za słuszne i ostatecznie klubowi z Salonik odjęto trzy punkty. Tym samym Iraklis i Levadiakos zrównały się punktami w ligowej tabeli (po 26 oczek na koncie), ale w bezpośredniej rywalizacji na murawie to Levadiakos okazał się lepszy (3:0 i 0:1) i to on pozostanie w greckiej ekstraklasie.

Decyzja podjęta została po głosowaniu, które zakończyło się wynikiem 9-2. Przeciwko tej decyzji był Atromitos Peristeri i oczywiście Iraklis. Od głosu wstrzymali się przedstawiciele Xanthi AO i Panaitolikosu Agrinio. Zaś trzy kluby w ogóle nie głosowały, a były to AEK Ateny, PAE Veria i AO Platanias.

Iraklis oczywiście odwołał się od tej decyzji, ale czy to coś da?

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4081 dni!