Volos NFC nową siłą Wolos?

W Wolos założono nowy piłkarski klubu, który ma łączyć piłkarską społeczność tego miasta.

Nowy klub nosi nazwę Volos NFC (Volos NPS – Neos Podosfairikos Syllogos). Prezesem został biznesmen Giorgos Spyridopoulos, który przyjechał ze Stanów Zjednoczonych z opracowanym planem na stworzenie klubu, który po pierwsze ma zjednoczyć mieszkańców Wolos, a po drugie dać miastu i regionowi Magnezji drużynę, która walczyć będzie o najwyższe cele. Zgodnie z zapowiedzią założenie nowe klub nie ma na celu konfrontacji, ani też konfliktu z historycznymi klubami – AS Olympiakos Volou i Niki Volou, których działalność jest z należytym szacunkiem respektowana.

Nowy klub swoją sportową drogę na szczyt ma rozpocząć od Gamma Ethniki (trzecia liga), a pierwszym i tym najbliższym celem do osiągnięcia jest awans do Stoiximan.gr Football League.

6 opinie na “Volos NFC nową siłą Wolos?

Czy kluby AS Olympiakos Volou i Niki Volou pozostaną na futbolowej mapie Grecji? Czy zostaną zlikwidowane i z nich powstanie ten nowy klub Volos NFC? A jeśli zostaną, to w jakich ligach będą grać w sezonie 2017/2018?

Nie znikną z futbolowej mapy i zapewne wystartują w rozgrywkach Gamma Ethniki. Zresztą cała trójka powinna w nich zagrać.

Dzięki za info.

A jest już gdzieś dostępny terminarz 1,2 i 3 ligi na sezon 2017/2018?

W Grecji droga do losowania terminarza jest niestety długa i kręta, a przede wszystkim bardzo nieprzewidywalna 😉 Jak się już terminarz pojawi to na pewno będzie odpowiednie info na stronie.

Ok. Czekam w takim razie cierpliwie i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4081 dni!