eLM: AEK – CSKA Moskwa 0:2

AEK Ateny przegrał u siebie 0:2 z CSKA Moskwa w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.
br>
Początek meczu to bardzo uważna gra z obu stron. Dopiero po kwadransie gry pojawiły się pierwsze błędy. W 18. minucie Astrit Ajdarević uderzył z woleja, ale piłka kierowana w długi róg bramki ostatecznie wyszła obok słupka. W 28. minucie z trzydziestu metrów uderzył Pontus Wernbloom, ale futbolówka po rykoszecie od Andre Simoesa trafiła w poprzeczkę i wyszła poza pole gry. W 42. minucie z blisko czterdziestu metrów strzelił Rodrigo Galo, ale piłka i w tym przypadku minęła słupek. W doliczonym czasie gry CSKA objęło prowadzenie. Do piłki zagranej z kornera doszedł Wiktor Wasin, który głową zgrał ją do Ałana Dzagojewa, a ten również głową uderzył obok Giannisa Anestisa.

W 56. minucie goście z Moskwy prowadzili 2:0 i znów była to sytuacja po kornerze. Piłkę dośrodkował Vitinho, a uderzeniem głową Anestisa pokonał Wernbloom. W 65. minucie mogło być już 0:3, ale Anestis w sytuacji sam na sam wybronił strzał Fjodora Czałowa. W 77. minucie Viktor Klonaridis zdecydował się na strzał z dystansu, ale i on nie trafił w światło bramki. W 80. minucie świetnie przymierzył z rzutu wolnego Vitinho, ale piłka wyszła tuż obok okienka bramki. W 80. minucie zza pola karnego uderzył Hugo Almeida, ale tylko potwierdził niemoc gospodarzy.


AEK ATENY – CSKA MOSKWA 0:2 (0:1)
0:1 Ałan Dzagojew 45’+1′
0:2 Pontus Wernbloom 56′

ż.k. Patito Rodriguez

AEK
Giannis Anestis, Rodrigo Galo, Ognjen Vranješ, Michalis Bakakis, Dmytro Czyhrynski, Andre Simoes (60′ Viktor Klonaridis), Jakob Johansson, Astrit Ajdarević, Petros Mantalos, Lazaros Christodoulopoulos (70′ Patito Rodriguez), Marko Livaja (60′ Hugo Almeida).

CSKA
Igor Akinfiejew, Mário Fernandes, Pontus Wernbloom, Wiktor Wasin, Aleksiej Bieriezucki, Ałan Dzagojew (75′ Bibras Natcho), Vitinho, Aleksandr Gołowin (83′ Georgi Miłanow), Wasilij Bieriezucki, Gieorgij Szczennikow, Fjodor Czałow (87′ Aleksandr Makarow).

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4084 dni!