Nieoczekiwana zmiana trenera w PAOK-u!

Niespełna dwa miesiące trwała przygoda Aleksandara Stanojevicia z PAOK-iem Saloniki. Jego miejsce tuż przed startem Super League zajmie Razvan Lucescu.

Serbski szkoleniowiec w piątek rano przeprowadził trening, a następnie zaproszony udał się do klubu, gdzie po krótkiej rozmowie z włodarzami oficjalnie ogłoszono rozwiązanie umowy o współpracy. 43-latek zdążył poprowadzić drużynę w dwóch pucharowych meczach.

Administracja „Tyrana Północy” uznała, że choć Stanojević jest dobrym trenerem to jednak drużyna potrzebuje teraz kogoś bardziej obytego z greckim futbolem i dlatego na nowego szkoleniowca wybrano Rumuna Razvana Lucescu, który przyjął warunki dwuletniej umowy z opcją przedłużenia jej na kolejny sezon.

48-letni Lucescu przez ostatnie trzy lata był trenerem Xanthi AO. Drużyna ta pod jego wodzą rozegrała 109 meczów (38-37-34). Po zakończeniu sezonu 2016/2017 Rumun zakończył współpracę z „Królową Tracji” i starał się znaleźć nowe wyzwanie. Już wtedy PAOK był zainteresowany jego osobą, ale tyn szukał opcji poza Grecją. Ostatecznie włodarze PAOK-u dopięli swego.

4 opinie na “Nieoczekiwana zmiana trenera w PAOK-u!

Liga jeszcze nie gra.. chłop awansuje z PAOK-iem w Lidze Europy… i go wywalają:) To chyba tylko za Wojciechowskiego w Polonii Warszawa było śmieszniej:)

Tu nie chodzi o wyniki sportowe, a o brak zaufania do Serba. Wydaje się, że decyzja była podjęta już dużo wcześniej, ale była skrywana przez administrację klubu. Nie mieli pewności co do następcy.

To po co go w ogóle zatrudniali miesiąc, czy dwa temu:)?

Pewnie liczyli na kontynuację serbskiej myśli szkoleniowej po Vladmirze Iviciu. Ale nieznajomość specyfiki greckiego futbolu okazała się zbyt dużą przeszkodą w dalszej współpracy.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4079 dni!