Reprezentacja Grecji już bez Michael Skibbe!

W czwartek Komitet Wykonawczy Greckiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym selekcjonerem reprezentacji Grecji Michaelem Skibbe.

53-latek miał umowę ważną aż do zakończenia eliminacji do EURO 2020, ale grecka federacja mimo dużej rekompensaty jaką musi wypłacić Niemcowi zdecydowała się już teraz zakończyć z nim współpracę. Decyzja ta to to efekt słabej postawy reprezentacji w meczach rozegranych w tym roku. Włodarze greckiego futbolu uznali, że Skibbe nic więcej nie może już zaoferować. Jednocześnie EPO podjął decyzję o tym, by nowym selekcjonerem greckiej kadry został Angelos Anastasiadis. Umowa obowiązywać będzie do końca 2019 roku.

Skibbe pracował z reprezentacją Grecji od listopada 2015 roku. W tym czasie grecka kadra rozegrała 27 meczów i wygrała tylko jedenaście z nich. Poza tym zanotowała pięć remisów i jedenaście porażek.

65-letni Anastasiadis w swojej dotychczasowej trenerskiej karierze był już selekcjonerem, ale reprezentacji Cypru (2004-2011). Poza tym prowadził kilka greckich klubów m.in. PAOK Saloniki, Iraklis Saloniki i Panathinaikos Ateny.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4010 dni!