Karol Świderski w PAOK-u Saloniki!

Napastnik Karol Świderski podpisał w niedzielę trzyipółletni kontrakt z PAOK-iem Saloniki.

22-letni Polak karierę rozpoczynał w Rawii Rawicz, a później trafił do UKS SMS Łódź. Od 2014 roku grał w Jagiellonii Białystok, w której barwach rozegrał 128 oficjalnych meczów i strzelił 25 bramek. W obecnym sezonie Świderski rozegrał 23 mecze i strzelił dziewięć bramek.

PAOK po odejściu Aleksandara Prijovicia rozpoczął poszukiwania nowego napastnika. Początkowo dużo mówiło się o Marcusie Bergu, który jest dobrze znany greckim kibicom, bowiem grał w Panathinaikosie Ateny, ale wykupienie Szweda z Al-Ain FC obciążyłoby budżet, a i sam Berg nie był przekonany do zmiany otoczenia. Ostatnio pojawiło się nazwisko Léo Bonatiniego z Wolverhampton Wanderers. Oba kluby ponoć były już dogadane w sprawie wypożyczenia z opcją późniejszego wykupienia 24-letniego Brazylijczyka. Jednak spotkanie zarządu PAOK-u przyniosło nieoczekiwaną decyzję, a mianowicie zdecydowano się postawić na przyszłość.

„Tyran Północy” pod wodzą obecnego właściciela Ivana Savvidisa skutecznie inwestuje w zawodników i zarabia na nich duże pieniądze. Dlatego też postawiono zainwestować w kolejnego młodego zawodnika reprezentanta polskiej młodzieżówki. W klubie jest dwóch nominalnych środkowych napastników 26-letni Nikos Karelis i 23-letni Chuba Akpom. PAOK chce też odzyskać obecnie wypożyczonego do Atromitosu Peristeri najlepszego strzelca ligi 23-letniego Efthimisa Koulourisa. Ta czwórka ma być gwarantem zwycięstw PAOK-u w najbliższych latach.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4007 dni!