eME U-19: Grecja nie zagra w finałach!

Młodzieżowa reprezentacja Grecji U-19 zajęła drugie miejsce w grupie drugiej Elite round eliminacji do Mistrzostw Europy U-19 i nie zagra w finałach.

Miniturniej kwalifikacyjny rozgrywany był a Anglii (Loughborough i Burton upon Trent), a pewna awansu mogła być tylko pierwsza drużyna.

W pierwszym meczu rywalem Greków była Dania. Mecz układał się podopiecznym Giannisa Goumasa doskonale, bowiem po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Wynik otworzył w 19. minucie z rzutu karnego Marios Tsaousis, a podwyższył w 39. minucie Dimitris Meliopoulos. W drugiej odsłonie Duńczycy odpowiedzieli dwoma trafieniami (Mikkel Kaufmann 60′, 70′) i mecz zakończył się remisem 2:2.

W drugim meczu młodzi Grecy zmierzyli się z Anglią i znów wypracowali sobie przewagę po pierwszej odsłonie, choć było to tylko 1:0. Golkipera rywali pokonał obrońca Giorgos Liavas. W 69. minucie na 2:0 podwyższył Apostolos Diamantis. Anglicy tylko raz zdołali zaskoczyć Ioannisa Nikopolidisa i było to w doliczonym czasie gry z rzutu karnego, a skutecznym egzekutorem był Morgan Gibbs-White.

Po tych dwóch meczach Grecy mieli cztery punkty na koncie i jeden punkt przewagi nad Anglią i Czechami, z którymi spotkali się w decydującym starciu. Pierwsze fragmentu meczu zaowocowały bramką Dimitrisa Emmanouilidisa, czyli początek znów wymarzony. Niestety w 27. minucie Tomáš Zlatohlávek wyrównał, a w 60. minucie prowadzenie czeskiej reprezentacji dał Pavel Hezoucky. W doliczonym czasie gry Greków dobił z rzutu karnego David Heidenreich.

[table_sc caption=”eME U-19 – grupa 2″ sort=”,,desc,,,,” colalign=”left|center|center|center|center|center|center”] Drużyna,Mecze,Punkty,Z,R,P,Bramki
Czechy,3,6,2,0,1,7:6
GRECJA,3,4,1,1,1,5:6
Anglia,3,4,1,1,1,7:5
Dania,3,2,0,2,1,5:7
[/table_sc]

Kadra Grecji powołana na ten miniturniej
Ioannis Nikopolidis, Christos Mandas, Eleftherios Lyratzis, Marios Tsaousis, Giannis Michailidis, Giorgos Antzoulas, Dimitris Meliopoulos, Apostolos Diamantis, Giorgos Vitaliotis, Giorgos Liavas, Giorgos Neofytidis, Dimitris Emmanouilidis, Giorgos Vrakas, Theocharis Tsingaras, Giannis-Foivos Botos, Panagiotis Tzimas, Klajdi Lolos, Antonis Gaitanidis, Kristo Shehu, Alexandros Gargalatzidis.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!