Przetasowania przed ostatnią kolejką Football League!

Komisja Licencyjna EPO po pierwszej etapie nadzoru ukarała ujemnymi punktami osiem drużyn greckiej Football League, a to na kolejkę przed końcem rozgrywek poważnie zmieniło sytuację w tabeli.

Warunków w procesie licencjonowania (ten etap dotyczył zadłużenia) nie spełniły – Apollon Larisas, Apollon Pontou, Ergotelis Heraklion, PASA Irodotos, AE Iraklis 1908, AOK Kerkyra, AE Sparti i Aiginiakos PA. Te osiem klubów zostało ukaranych odjęciem trzech punktów od dotychczasowego dorobku ligowego.

Co konkretnie zmieniła decyzja Greckiego ZPN? Po pierwsze mający do tej pory realne szanse na utrzymanie PASA Irodotos stracił je i w nowym sezonie zagra w Gamma Ethniki. Po drugie Apollon Larisas, który był na drugim barażowym miejscu i miał dwa punkty przewagi nad AO Platanias ma teraz punkt straty do kreteńskiej druzyny. Po trzecie walczący o Super League 2 AE Iraklis 1908 stracił swoją dwupunktowa przewagę nad AE Karaiskakis i tym samym o jeden punkt oddalił się od wyznaczonego celu.

Zatem ostatnia kolejka greckiej drugiej ligi przyniesie zupełnie inne emocjami niż można było się tego spodziewać jeszcze kilkanaście dni temu.

TABELA I WYNIKI FOOTBALL LEAGUE

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4010 dni!