<
>

Polacy po weekendzie (218)

Dwóch Polaków pojawiło się w weekendowych meczach ligi greckiej.

Więcej powodów do radości miał pomocnik AEK-u Ateny Damian Szymański, który asystował przy jedynym i zwycięskim golu w konfrontacji z Atromitosem Peristeri. Polak miał też dwie doskonałe okazje na gola. W 20. minucie piłka po jego uderzeniu głową trąciła słupek, a dziesięv minut później jego strzał w długi róg bramki był minimalnie niecelny. 24-latek był też najabrdziej efektywnym zawodnikiem tego spotkania.

Napastnik PAOK-u Saloniki Karol Świderski takich powodów do satysfakcji nie miał. Jego drużyna po słabej grze przegrała z Panathinaikosem Ateny 0:2. Polak miał jedną doskonałą okazję, bowiem w 10. minucie meczu znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego sprytny strzał był minimalnie niecelny.