John van’t Schip rezygnuje z dalszego prowadzenia reprezentacji Grecji!

Selekcjoner reprezentacji Grecji John van’t Schip ogłosił, że nie przedłuży wygasającej 31 grudnia umowy z grecką federacją.

Chcę ogłosić, że wraz z moim zespołem trenerskim zdecydowałem, że po dwuipółletnim okresie pracy z reprezentacją Grecji nie przedłużę wygasającej 31 grudnia umowy. Naszą podróż rozpoczęliśmy w sierpniu 2019 roku i położyliśmy nacisk na zmianę kultury i kształtu zespołu. Zaprezentowaliśmy młodą drużynę z utalentowanymi i obiecującymi zawodnikami na przyszłość kadry narodowej. Wierzę, że stworzyliśmy ducha zespołowego, którego przyjęli zawodnicy i trenerzy. Ciężko razem pracowaliśmy i zmieniliśmy proces treningowy, styl gry, który zaczął nadawać zespołowi nową tożsamość. W tym procesie osiągnęliśmy dobre i mniej dobre wyniki, ale zawsze z naszą wizją i tym, jak chcieliśmy się rozwijać jako zespół. Toczyły się dyskusje, aby kontynuować tę ścieżkę, jednak EPO długo zastanawiał się nad przyszłością, więc poczułem, że nadszedł czas, aby iść dalej. Wierzę w grecki futbol i talenty, które w nim widziałem, ale greckim piłkarzom trzeba dać możliwość rozwoju i gry. To wymaga czasu i większej liczby Greków w Super League, aby przyszli trenerzy mieli szansę odnieść sukces z reprezentacją narodową.

Grecki ZPN uszanował decyzję Holendra i przyznał, że wizje obu stron były rozbieżne, dlatego po ostatnim meczu z Kosowem długo analizowano za i przeciw dalszej współpracy.

57-latek poprowadził kadrę narodową Grecji w 26 meczach i zanotował bilans jedenastu zwycięstw, dziewięciu remisów i sześciu porażek.

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!