eLE: Olympiakos Pireus w fazie grupowej!

Olympiakos Pireus wygrał w rzutach karnych 3:1 z Apollonem Limassol w meczu rewanżowym rundy play-off eliminacji Ligi Europy i zagwarantował sobie grę w fazie grupowej tych rozgrywek.

Już pierwsza ofensywna akcja mistrzów Grecji przyniosła bramkę. Długa piłka zagrana z głębi pola trafiła w Charisa Mavriasa, po czym przejął ją Oleg Reabciuk, który wpadł w pole karne i podał do wbiegającego pod bramkę Giorgosa Masourasa, a ten z bliska trafił do siatki. Olympiakos miał kilka innych sytuacji, ale dopiero w 71. minucie znów drgnęły serca kibiców, po tym jak w poprzeczkę trafił strzałem z dystansu Pierre Kunde. Wydawało się, że to prowadzenie wytrwa do ostatniego gwizdka, ale nic bardziej mylnego. W 90. minucie goście uciszyli większą część „Karaiskakis”, po tym jak do siatki trafił Giannis Pittas. Wynik 1:1 oznaczał dogrywkę, a jak się później okazało i rzuty karne, które znów zadecydowały o losie pireuskiego klubu. Olympiakos wygrał tę wojnę nerwów, w stosunku 3:1.

Teraz przed Olympiakosem walka w fazie grupowej Ligi Europy, a rywali najlepsza grecka drużyna poprzedniego sezonu pozna w piątek.

SPRAWOZDANIE Z MECZU OLYMPIAKOS PIREUS – APOLLON LIMASSOL

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4009 dni!