Polacy po weekendzie (316)

Pięciu Polaków zagrało w weekend w lidze greckiej.

Pomocnik AEK-u Ateny Damian Szyamański zanotował lepszy mecz niż w poprzedniej kolejce. W wygranej 3:0 konfrontacji z Arisem Saloniki Polak oddał jeden niecelny strzał. Po faul na nim drugą żółtą kartkę ujrzał Peter Etabo. On sam też ukarany został żółtą kartką. W grze destrukcyjnej nie miał wiele do roboty, dlatego też był efektywniejszy w ofensywie. Miał najwięcej podań napędzających atak drużyny.

Obrońca Panathinaikosu Ateny Tymoteusz Puchacz po raz pierwszy wyszedł do ligowego meczu w podstawowym składzie. Spotkanie z Asterasem Tripolis nie było najszczęśliwsze dla Polaka, bowiem to po jego wybiciu piłki z pola karnego rywale w 80. minucie zdobyli zwycięskiego gola.

Debiut w barwach drugoligowego Iraklis FC zanotował Przemysław Mystkowski. Polak przebywał na murawie od 61. minuty. W meczu z Niki Volou zagrał też, ale cały mecz Sebastian Chruściel. Niestety klub Polaków przegrał 0:1.

Pierwszą połowę meczu AO Proodeftiki Neolaia – Apolon Smyrnis rozegrał obrońca gospodarzy Danian Pawłas. Jego drużyna ostatecznie przegrała 0:3.

Damian Szymański
Pomocnik
ARIS SALONIKI (dom)
3-0
Minuty
do 70
Strzały
1
Ofensywne pod.
11
Błędy
4
Faule
2
Odbiory
2
Żółta kartka
1
Tymoteusz Puchacz
Obrońca
ASTERAS TRIPOLIS (wyjazd)
0-1
Minuty
od 81
Ofensywne pod.
6
Wybicia
2
Faule
1
Błędy
5
Sebastian Chruściel
Obrońca
NIKI VOLOU (wyjazd)
0-1
Minuty
90
Przemysław Mystkowski
Pomocnik
NIKI VOLOU (wyjazd)
0-1
Minuty
od 61
Danian Pawłas
Pomocnik
APOLLON SMYRNIS (dom)
3-0
Minuty
do 46
P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!