36'
club logo club logo
45'
90'

W 18. minucie AEK przeprowadził szybką, ale i chaotyczną akcję, która jednak przyniosła gola. Odbita futbolówka trafiła na dwudziestym metrze do Michalisa Bakakisa, który mocnym strzałem trafił pod poprzeczkę. W 31. minucie Tasos Chatzigioavnis zamieszał w polu karnym AEK-u i ładnie uderzył na bramkę, po czym zaczął świętować zdobytego gola. Niestety dla skrzydłowego PAO jego strzał jednak wybronił Vasilis Barkas, a piłka po prostu uderzyła w boczną siatkę, co zdezorientowało piłkarza. W 35. minucie Marko Livaja zagrał prostopadłą piłkę do Nelsona Oliveiry, którego strzał z ostrego kąta wybronił Sokratis Dioudis. Chwilę później AEK podwyższył swoje prowadzenie. Piłka uderzona z rzutu rożnego przez Livaję trafiła na głowę Petrosa Mantalosa, który przedłużył podanie na drugi słupek do Oliviery, który z bliska trafił do siatki.

W 52. minucie Oliveira próbował lobować Dioudisa, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Następnie do futbolówki doszedł Daniele Verde, którego pierwszy strzał z trudem nogami obronił bramkarz, a dobitka Włocha była już pewnym łupem Dioudisa. W 63. minucie Oliveira wyszedł do piłki zagranej przez Verde, ale jego strzał zatrzymał Dioudis. W 67. minucie na indywidualną akcję lewą stroną zdecydował się Federico Macheda, a jego uderzenia po ziemi w długi róg bramki nie zdołał zatrzymać Barkas. W 70. minucie piłkę z prawej strony pola karnego zagrał Chatzigiovanis, a wbiegający pod bramkę Juan José Perea, choć był naciskany przez rywala uderzył nie do obrony. Radość gospodarzy zakłóciła decyzja sędziego, który wskazał pozycję spaloną, ale analiza VAR rozwiała wątpliwości i PAO mógł świętować wyrównującego gola. W 76. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Mattias Johansson, ale jego próba strzał w długi róg bramki nie była skuteczna. W 82. minucie Giorgos Giakoumakis wyszedł do piłki zagranej przez David Simão i strzelił po ziemi, a futbolówka po rykoszecie wpadła w dłonie Dioudisa. W 88. minucie Dimitris Kolovetsios zapewnił gospodarzom zwycięstwo w klasyku. Defensor PAO efektownie wykończył głową centrę z kornera Ghayasa Zahida.