Ninis w Parmie!

Jak informują włoskie media pomocnik Panathinaikosu Ateny Sotiris Ninis wraz z końcem sezonu Super League przeniesie się do Parma FC.

Oficjalna informacja o transferze Ninisa ma pojawić się tuż po ostatnim meczu play-off greckiej ekstraklasy, który odbędzie się 19 maja.

22-letnim Ninisem już wcześniej interesowały się potęgi światowej piłki takie jak Manchester Utd, Real Madryt czy AC Milan, ale na zainteresowaniu się kończyło. Sytuacja uległa pogorszeniu gdy młody reprezentant Grecji jesienią ubiegłego roku doznał kontuzji, która wyeliminowała go na ponad pół roku. Jednak to nie uśpiło skautów Serie A, którzy tuż po jego powrocie na murawę zaczęli walczyć o jego „względy”.

2 opinie na “Ninis w Parmie!

Wielka szkoda… Mnie, fankę Panathinaikosu bardzo ta wiadomość smuci (bo bardzo lubię Ninisa), mimo, że ten transfer był do przewidzenia.

Wielka szkoda, że ten sezon można spisać na straty. Pamiętam, że swego czasu „przymierzały” go kluby dużo lepsze niż Parma. Tylko wtedy władze PAO nie chciały słyszeć o jego sprzedaży. Miał dobre sezony 08/09 i 09/10, niestety kolejny już był słabszy. Aktualny – wiadomo. Tak więc jego forma w nadchodzących miesiącach to spora niewiadoma. Trochę ryzykowne posunięcie Włochów. Dobrze dla jego kariery, że odchodzi. Najważniejsze tylko żeby wybrać dobre miejsce. W Grecji raczej nie miałby już większych perspektyw rozwoju. Jego zadaniem jest przede wszystkim asystować, dogrywać dokładne piłki do snajperów. Tylko problem w tym, że ja aktualnie w składzie PAO nie widzę takowych. Napastnicy to i są, owszem. Szkoda tylko, że na papierze. Jeśli najlepszym strzelcem danej drużyny jest pomocnik, to już coś jest nie do końca w porządku. Jeśli dodać do tego, że różnica goli między najlepszym strzelcem w zespole, a drugim piłkarzem wynosi 9 trafień (Toche – 6 goli) to już za dobrze o napastnikach nie świadczy. Ninis mógłby błyszczeć na miarę swoich możliwości przy takich graczach jak Salpi albo Cisse. Tak jak miało to miejsce w pamiętnym meczu w Rzymie w ramach rozgrywek EL. W obecnym składzie nie widzę gracza, którego Sotiris mógłby kreować. Niech wraca do dawnej formy, niech zagra dobrze na Euro, niech odchodzi – byle tylko trafił w dobre miejsce.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3957 dni!