eMEK: Wysoka porażka Greczynek!

Kobieca reprezentacja Grecji przegrała na wyjeździe w meczu 8. kolejki eliminacji Mistrzostw Europy z Rosją 0:4.

Podopieczne Evangelosa Koutsakisa nie miały większych szans na uzyskanie choćby bramki w tym spotkaniu. Rosjanki dominowały, a wynik otworzyła w 24. minucie Anastasia Kostjukowa, która wykończyła doskonałą centrę z rzutu rożnego. Drugą bramkę zdobyła w 28. minucie, strzałem z rzutu wolnego Jelena Susłowa.

W 60. minucie Olga Petrowa strzałem z dystansu trafiła w słupek, ale na miejscu była Jekaterina Socznewa, która z bliskiej odległości podwyższyła wynik na 3:0. W 68. minucie sytuacji sam na sam z Eleni Charalabidou nie zmarnowała Natalia Szliapina i od tego momentu Greczynki już praktycznie nie istniały. Na szczęście dla nich Rosjanki były w końcówce nieskuteczne i mecz zakończył się „skromnym” zwycięstwem gospodyń 4:0..

W tabeli grupy „1” Grecja nadal zajmuje przedostatnie, piąte miejsce z zaledwie trzema punktami na koncie. Do rozegrania pozostały Greczynkom dwa mecze z Bośnią i Hercegowiną (wyjazd) i Włochami (u siebie).


ROSJA – Grecja 4:0 (2:0)
1:0 Anastasia Kostjukowa 24′
2:0 Jelena Susłowa 28′
3:0 Jekaterina Socznewa 60′
4:0 Natalia Szliapina 68′

ż.k. Eleni Kakambouki, Natalia Chatzigiannidou, Charoula Dimitriou

Rosja
Elwira Todua, Jelena Susłowa, Olga Petrowa, Olesja Maszina, Jelena Terechowa, Jekaterina Socznewa (65′ Natalia Szliapina), Anastasia Kostjukowa, Jelena Medwed (46′ Anna Kożnikowa), Ksenia Tsibutowicz (73′ Alewtina Utickikch), Anna Chołowjaga, Jelena Morozowa

Grecja
Eleni Charalabidou, Charoula Dimitriou, Efrosini Xera, Eleni Kakambouki, Danai-Eleni Sidira, Sofia Kongouli (55′ Maria Adamaki), Natalia Chatzigiannidou, Dimitra Panteleiadou (71′ Anthoula Arvanitaki), Anastasia Papadopoulou (82′ Efi Michalakidi), Vasiliki Moskofidou, Maria Mitkou

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!