EURO 2012: Grecja zagra w ćwierćfinale!!!!

Reprezentacja Grecji pokonała w ostatnim grupowym meczu na EURO 2012 reprezentację Rosji 1:0 i zagra w ćwierćfinale imprezy.

W 2. minucie Michalis Sifakis doskonale wyszedł do wpadającego w pole karne Ałana Dzagojewa i umiejętnie przyblokował go. W 6. minucie centrę z kornera Giorgosa Karagounisa wykończył sprytnym strzałem Kostas Katsouranis, ale rosyjski golkiper z trudem zdołał wybić piłkę w pole. W 10. minucie Sifakis dość intuicyjnie wybronił strzał z kilku metrów Andrieja Arszawina, któremu dogrywał z prawej strony Roman Szyrokow. W 13. minucie z 18 metrów uderzył Aleksandr Kierżakow, ale piłka wyszła centymetry obok słupka. W 17. minucie Rosjanie wyszli z szybkim kontratakiem, który wykończył ..Katsouranis, ale na szczęście dla Greków uderzył obok bramki. Po pierwszych 20 minutach wyrównanej gry inicjatywę przejęli Rosjanie, ale prócz posiadania piłki większych problemów greckiej obronie nie stwarzali. W 40. minucie blisko zdobyczy bramkowej był Jurij Żyrkow, ale uderzył minimalnie nad bramką. W doliczonym czasie gry greccy kibice mogli poczuć wielką radość w sercu, bo Giorgos Katagounis wykorzystał błąd obrony, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg zdobył gola do szatni.

W 50. minucie Georgios Samras poszedł sam na bramkę, ale jego bardzo efektowny, kilkudziesięciometrowy rajd został ostatecznie powstrzymany. W 57. minucie potężnie uderzył z blisko 30 metrów Igor Dienisow, ale pomylił się o centymetry. Dwie minuty później Vasilis Torosidis wypatrzył pod bramką Fanisa Gekasa, ale tego w kluczowym momencie ubiegł rosyjski defensor. W 61. minucie fantastycznym rajdem pod polem karnym Rosji popisał się Karagounis, który wpadł w „16”, gdzie przystopował go jeden z obrońców, ale sędzia uznał, że grecki kapitan „nurkował” i ukarał go żółtą kartką. W 70. minucie Giorgos Tzavelas fantastycznie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki. W 72. minucie groźnie uderzył Denisow, Sifakis wybronił lecącą piłkę, ale nie była to pewna obrona, co obudziło rosyjskich kibiców. W 84. minucie doskonałe podanie Arszawina wykończył głową Dzagojew, ale futbolówka o milimetry minęła słupek greckiej bramki.


[match id=808] 1:0 Giorgos Karagounis 45’+2′

ż.k. Giorgos Karagounis, Jose Holebas – Aleksandr Aniukow, Jurij Żyrkow, Ałan Dzagojew, Pawieł Pogriebniak

Grecja
Michalis Sifakis, Vasilis Torosidis, Kyriakos Papadopoulos, Giorgos Tzavelas, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Katsouranis, Giorgos Karagounis (66′ Grigoris Makos), Giannis Maniatis, Theofanis Gekas (64′ Jose Holebas), Dimitris Salpingidis (83′ Sotiris Ninis), Georgios Samaras

Rosja
Wiaczesław Małafiejew, Aleksandr Aniukow (81′ Marat Izmajłow), Aleksiej Bieriezuckij, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow, Andriej Arszawin, Igor Dienisow, Ałan Dzagojew, Dienis Głuszakow (72′ Pawieł Pogriebniak), Aleksandr Kierżakow (46′ Roman Pawluczenko), Roman Szyrokow

1 opinia na “EURO 2012: Grecja zagra w ćwierćfinale!!!!

Idealna rekompensata za odpadnięcie Polaków 🙂

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3964 dni!