Panathinaikos – Asteras 0:0

super leaguePanathinaikos Ateny zremisował w meczu 5. kolejki greckiej ekstraklasy z Asterasem Tripolis 0:0.

W pierwszych minutach meczu inicjatywę miał Panathinaikos, ale jedyne co próbował zrobić to wywalczyć rzut karny w 10. minucie, po tym jak w pole karne wpadł Lazaros Christodoulopoulos i zahaczony przez golkipera padł na ziemie, ale sędzia nie zareagował korzystnie dla gospodarzy. Później do głosu doszli Arkadyjczycy. W 20. minucie goście mieli podwójną okazję na gola. Najpierw Rayo uderzył z kilku metrów, ale Orestis Karnezis przyblokował piłkę, a chwilę później wrzutkę Savvasa Tsabourisa wykończył głową Ximo Navarro, ale futbolówka przeszłą obok bramki. Kilak kolejnych minut to ciągły atak Asterasu i kolejne dwie groźne próby zmiany wyniku, ale Karnezis bronił zarówno uderzenie Dimitrisa Kourbelisa jak i strzał Navarro. W 26. minucie doskonałe podanie Quincy Owusu-Abeyie otworzył drogę do bramki Christodoulopoulosowi, który z kilkunastu metrów uderzył mocno, ale trafił w poprzeczkę. W 43. minucie Christodoulopoulos dość łatwo uwolnił się od obrony rywala i z ostrego kąta uderzył w długi róg, Márton Fülöp zdołał jedynie odbić piłkę, ale nie było nikogo na dobitkę.

W drugiej części gra nie uległą większej przemianie. W 60. minucie Emanuel Perrone miał przed sobą tylko Karnezisa, ale golkiper Panathinaikosu okazał się sprytniejszy od Argentyńczyka i na tablicy nadal widniało 0:0. Obie ekipy dwoiły się i troiły, ale nie mogły przełamać swojej bezradności w polu karnym rywala. W 80. minucie Savvas Tsabouris ujrzał drugi żółty kartonik i opuścił boisko. To miał być bodziec dla gospodarzy do intensywniejszego ataku, ale nic z tego nie wyszło i po ostatnim gwizdku miejscowi kibice wygwizdali swoją drużynę..


[match id=923]
ż.k. Sebastian Bartolini, Khalifa Sankaré, Savvas Tsabouris
cz.k. Savvas Tsabouris 80′

Panathinaikos
Orestis Karnezis, André Almeida Pinto, Vitolo, Charis Mavrias (46′ Ibrahim Sissoko), Lazaros Christodoulopoulos, Bruno Fornaroli (61′ Antonis Petropoulos), Stergos Marinos (73′ Zeca), Loukas Vyntra, Nikos Spyropoulos, Konstantinos Triantafyllopoulos, Quincy Owusu-Abeyie

Asteras
Márton Fülöp, Christos Pipinis, Fernando Usero, Emanuel Perrone (90′ Lefteris Gialousis), Rayo, Savvas Tsabouris, Leandro Alvarez, Khalifa Sankaré, Sebastián Bartolini, Ximo Navarro (90’+3′ Christos Kalantzis), Dimitris Kourbelis (66′ Pablo De Blasis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3957 dni!