Platanias – Skoda 3:2

AO Platanias, po dobrym i emocjonującym meczu, pokonał w 5. kolejce Super League Skodę Xanthi 3:2.

W 11. minucie Gleison potężnie uderzył z rzutu wolnego pośredniego i piłka ugrzęzła w siatce gospodarzy. Platanias od razu ruszył do odrabiania strat, ale niestety robił to bardzo chaotycznie. Dwie próby pokonania bramkarza „Królowej Tracji” miał Kendal Ucar, ale obie nie przyniosły oczekiwanego efektu. W 35. minucie Željko Kalajdžić wykorzystał złe przyjęcie piłki przez rywala i uderzył zza pola karnego, futbolówka nieco podkręcona stała się jednak łupem Jody Vivianiego. W 39. minucie Nicolas Marin za niesportowe zachowanie wobec Stefanosa Martsakisa został usunięty z murawy, ale i to nie pomogło gospodarzom w zdobyciu wyrównującej bramki przed przerwą.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu Gleison po raz drugi umieścił piłkę w bramce, ale tym razem trafił do własnej. Brazylijczyk głową przeciął podanie Gonzaleza Gastona i zaskoczył Vivianiego. W 53. minucie Martsakis przymierzył z dystansu, ale piłka przeszła obok słupka. W 62. minucie piłkę na drugim słupku po kornerze i główce Anastasakosa dostał Minas Tzanis, ale jego strzał z bardzo bliska, był bardzo niecelny. W 67. minucie Ilias Anastasakos fantastycznie uderzył z ostrego kąta w okienko bramki, ale Vivaini w ostatniej chwili świetną interwencja zażegnał niebezpieczeństwo. W 74. minucie mający druzgocąca przewagę gospodarze zmarnowali kolejną szansę na gola. Znów w roli głównej Anastasakos, który tym razem strzelił wprost w dłonie golkipera. W 82. minucie Gonzalez wywalczył sobie doskonałą pozycję, uderzył mocno na bramkę Skody, ale pomylił się o metr. W 84. minucie dobrze broniący dziś Vivaini skapitulował. Piłkę wstrzeloną z rzutu wolnego w polu karnym głową uderzył głową Lawrence Doe i ta wpadła do siatki tuż obok interweniującego bramkarza. W 89. minucie niespodziewanie padło wyrównanie. Theodoros Vasilakakis wykorzystał odbita piłkę po centrze z rzutu wolnego i z bliska umieścił futbolówkę w siatce. W doliczonym czasie gry AOP zapewnił sobie trzy punkty. Dośrodkowanie z kornera wykończył głową Doe i po raz drugi mógł cieszyć się ze zdobytej bramki.


[match id=924] 0:1 Gleison 11′
1:1 Gleison 47′(samob)
2:1 Lawrence Doe 84′
2:2 Theodoros Vasilakakis 89′
3:2 Lawrence Doe 90’+1′

ż.k. Stefanos Martsakis – Dani, Dimos Baxevanidis, Manolis Bertos, Jody Viviani, Theodoris Vasilakakis
cz.k. Nicolas Marin 39′

Platanias
Fotis Kipouros, Leonidas Argyropoulos, Minas Tzanis, Petros Kanakoudis, Ilias Anastasakos, Stefanos Martsakis, Juan Aguilera, Željko Kalajdžić (78′ Giorgos Giakoumakis), Chigozie Udoji, Lawrence Doe, Kendal Ucar (46′ Gaston Gonzalez)

Skoda
Jody Viviani, Manolis Bertos, Dimos Baxevanidis, Gleison, Marko Markovski (61′ Petros Mantalos), Marcelinho (76′ Kostas Fliskas), Theodoros Vasilakakis, Spyros Vallas, Nicolas Marin, Dani, Antonis Ranos (41′ Vangelis Platellas)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4010 dni!