AEK – Platanias 1:0. Asysta Guerreiro!

AEK Ateny pokonał w ostatnim niedzielnym meczu 8. kolejki greckiej Super League AO Platanias 1:0. Przy tym zwycięskim golu asystował Roger Guerreiro..

Pierwszych kilka minut pierwszej połowy było obiecujących, ale z czasem obie drużyny postawiły na walkę i widowisko było dość twarde w odbiorze. W 5. minucie ładny strzał z dystansu oddał Željko Kalajdžić, jednak dobrze ustawiony Dimitris Konstantopoulos bez stresu wyłapał futbolówkę. W 39. minucie z rzutu wolnego uderzył Taxiarchis Fountas, ale piłka tuż przed bramką zmieniła kierunek i wyszła obok bramki.

W 50. minucie z kontrą lewą stroną wyszedł Christos Papadimitriou, po czym zagrał piłkę w pole karne do Miguela Ángela Cordero, ale jego strzał sparował Fotis Kipouros. Cztery minuty później Fountas strzelił z dystansu, ale piłka minęła słupek. W 64. minucie z rzutu rożnego piłkę wstrzelił pod bramkę Roger Guereiro, wyskoczył do niej Yago Fernández i głową uderzył w długi róg, ale minimalnie przestrzelił. Dwie minuty później Guerreiro zwiódł defensywę i z linii kończącej boisko odegrał piłkę na 10 metr do Fountasa, który mocnym uderzeniem otworzył wynik meczu. W doliczonym czasie gry Guerreiro uderzył po ziemi, ale piłka wyszła na aut metr od bramki.


[match id=1106] 1:0 Taxiarchis Fountas 66′

ż.k. Valentinos Vlachos, Xenofon Fetsis – Giannis Potouridis, Ilias Anastasakos

AEK
Dimitris Konstantopoulos, Giannis Kondoes, Yago Fernández, Miguel Ángel Cordero, Panagiotis Lagos, José Emilio Furtado (77′ Michalis Pavlis), Taxiarchis Fountas (83′ Christos Arkoudas), Xenofon Fetsis, Valentinos Vlachos, Christos Papadimitriou (59′ Roger Guerreiro), Giorgos Koutroubis

Platanias
Fotis Kiopouros, Leonidas Argyropoulos (73′ Christos Paligeorgos), Minas Tzanis, Petros Kanakoudis, Ilias Anastasakos, Markos Maragoudakis, Juan Aguilera, Željko Kalajdžić (58′ Gaston Gonzalez), Chigozie Udoji, Kendal Ucar (77′ Arbër Dhrami), Giannis Potouridis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4008 dni!