eMEK U-17: Niemcy – Grecja 1:1

Kobieca reprezentacja Grecji do lat 17 sensacyjnie zremisowała w pierwszym meczu I rundy kwalifikacji Mistrzostw Europy z Niemcami 1:1.

Już pierwsza groźna akcja spotkania przyniosła Greczynkom gola, a uzyskała go w 6. minucie Ioanna Tryfinopoulou. Niemki miały przewagę, ale grały nieporadnie i nieskutecznie. Dopiero na początku drugiej części udało im się doprowadzić do remisu. W 42. minucie, w swoim pierwszym kontakcie z piłką wyrównała Rieke Dieckmann. To było jednak wszystko na co mogły liczyć w tym meczu faworyzowane Niemki.

Po ostatnim gwizdku kibice zgromadzeni na Toumba i same piłkarki miały powody do radości, bo urwać punkt faworytowi nie tylko eliminacji, ale i finałów jest nie lada wyczynem..

Miniturniej kwalifikacyjny rozgrywany jest w Grecji, a dokładniej w Salonikach na Toumba i Kaftanzoglio. Greczynki prócz meczu z Niemkami rozegrają jeszcze spotkanie z Rosjankami (31.10) i Rumunkami (3.11).


Niemcy – Grecja 1:1 (0:1)
0:1 Ioanna Tryfinopoulou 6′
1:1 Rieke Dieckmann 42′

ż.k. Styliani Simaiaki, Despoina Giannou, Ioanna Tryfinopoulou

Niemcy
Miriam Hanemann, Michaela Brandenburg, Felicitas Rauch, Lisa Karl, Lisa Eiberger, Anna-Sophie Fliege (62′ Alina Ortega-Jurado), Nina Ehegötz, Saskia Matheis, Kathrin Becker (41′ Rieke Dieckmann), Madeline Gier, Jasmin Sehan

Grecja
Reveka Charakopoulou, Maria Kaltsidi, Anna Gagara (23′ Ioanna Chamalidou), Georgia Simou, Triantafyllia Kyriazi, Ilektra-Ioanna Plyta, Georgia Sakellari, Danai Kaldaridou, Ioanna Tryfinopoulou (80′ Dimitra Riga), Theoni Zerva (53′ Despoina Giannou), Styliani Simaiaki

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3955 dni!