Asteras – Panionios 2:1

Asteras Tripolis rozbił w meczu 12. kolejki greckiej pierwszej ligi Panionios GSS 2:1.

Już w 42 sekundzie meczu Arkadyjczycy objęli prowadzenie. Lewą stroną wpadł w pole karne Michalis Fragoulakis i z linii kończącej boisko wycofał piłkę tuż za „5” gdzie trafiła ona do Pablo De Blasisa, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę i nie zmarnował okazji. Niestety ten gol tylko osłabił to spotkanie, bowiem kolejne minuty były bardzo rwane, co wprowadzało chaos w grze. W 31. minucie praktycznie z linii kończącej boisko uderzył na bramkę gospodarzy Christos Aravidis, jednak nie sprawił tym uderzeniem problemów golkiperowi Asterasu. W 36. minucie z prawej strony piłkę wrzucił w pole karne Ximo Navarro, ale „główka” Gabriela nie była celna. Trzy minuty później zrobiło się 2:0. De Blasis wyłożył piłkę do Fernando Usero, a ten genialnym uderzeniem z „fałsza” zdobył piękną bramkę.

W 50. minucie trzeci gol dla gospodarzy był bardzo blisko, ale strzał po ziemi De Blasisa końcówkami palców wybił Nikos Giannakopoulos. W 63. minucie Christos Aravidis wyszedł na czystą pozycję, ale nie rozważając innej opcji strzelił w długi róg, ale nie trafił w bramkę, marnując dobrą okazję na gola kontaktowego. Dwie minuty później nieco przypadkowe uderzenie Sebastiana Berolini z linii bramkowej wybił Vasilios Rovas. W 78. minucie Leandro Alvarez potężnie uderzył z ostrego kąta, co zmusiło do wysiłku Giannakopoulosa. W 82. minucie Dimitris Kolovos fantastycznym strzałem zza pola karnego zdobył gola kontaktowego, ale na remis drużyny z Aten nie było już stać..


[match id=1287] 1:0 Pablo De Blasis 1′
2:0 Fernando Usero 39′
2:1 Dimitris Kolovos 82′

ż.k. Michalis Fragoulakis, Fernando Usero – Efstathios Rokas, Markos Dounis

Asteras
Márton Fülöp, Lautaro Formica, Fernando Usero, Rayo, Savvas Tsabouris, Khalifa Sankaré, Sebastián Bartolini (73′ Leandro Alvarez), Ximo Navarro, Michalis Fragoulakis, Pablo De Blasis (88′ Tasos Bakasetas), Gabriel (69′ Dimitris Kourbelis)

Panionios
Nikos Giannakopoulos, Panagiotis Spyropoulos, Alexandros Kouros, Vasilios Rovas, Tasos Avlonitis, Christos Aravidis, Fanouris Goundoulakis, Efstathios Rokas (70′ Efthemis Kouloucheris), Andreas Samaris (76′ Leonidas Kampantais), Markos Dounis (46′ Dimitris Kolovos), Emmanuel Okoye

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3966 dni!