Platanias – Panathinaikos 2:1

Panathinaikos Ateny przegrał w meczu 12. kolejki na wyjeździe z beniaminkiem Super League AO Platanias 1:2.

W 8. minucie Igor Mirceta zaskoczył przy stałym fragmencie mur Panathinaikosu, uderzając z wolnego po ziemi, ale Orestis Karnezis nie był już zaskoczony i pewnie złapał piłkę. W 13. minucie Chorwat miał kolejną szansę, ale jego mocny strzał z kilkunastu metrów wybił intuicyjnie nad bramkę Karnezis. W 22. minucie sędzia spotkania popełnił błąd, który uratował gospodarzy od straty gola. Toche wyszedł do piłki zagranej w tempo i po krótkim rajdzie uderzył wprost do bramki, ale asystent sędziego podniósł chorągiewkę i trafienie Hiszpana niesłusznie zostało nie uznane. W 28. minucie z dystansu bardzo ładnie uderzył Giannis Potouridis, ale piłka za późno zaczęła opadać i spadła dopiero za bramką. W 34. minucie Leonidas Argyropoulos dostał piłkę na prawej stronie od Mircety, ale przestrzelił z ostrego kąta. W 38. minucie gospodarze zasłużenie zdobyli gola. Doskonałe podanie z głębi pola, jeszcze lepiej przyjął w polu karnym Kendal Ucar, który błyskawicznym strzałem przerzucił piłkę nad golkiperem PAO. Niespełna dwie minuty później Mirceta urwał się defensorowi, ale mając czystą drogę do bramki fatalnie przestrzelił.

W 50. minucie centrę Nikosa Spyropoulosa wykończył głową Toche, ale futbolówka wyszła tuż nad poprzeczką. W 58. minucie sędzia po raz kolejny nie popisał się znajomością przepisów dyktując rzut karny za faul Loukasa Vyntry na Željko Kalajdžicu, którego defensor PAO praktycznie nie dotknął. Do „11” podszedł Ilias Anastasakos i zmylił Karnezisa podwyższając tym samym prowadzenie beniaminka. W 70. minucie Charis Mavrias po starci z Minasem Tzanisem wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Toche. W 75. minucie piłkę wstrzeloną z rzutu wolnego przez Giurkasa Seitaridisa uderzył z kilku metrów José Manuel Velázquez, ale piłka wyszła centymetry nad poprzeczką. W 85. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Zeca i szanse na punkty wicemistrza jeszcze bardziej się oddaliły..


[match id=1288] 1:0 Kendal Ucar 38′
2:0 Ilias Anastasakos 59′(k)
2:1 Toche 70′ (k)

ż.k. Juan Aguilera, Giannis Potouridis, Markos Maragoudakis, Ilias Anastasakos – Toche, Loukas Vyntra, Zeca, Antonis Petropoulos
cz.k. Zeca 85′

Platanias
Fotis Kipouros, Leonidas Argyropoulos (62′ Markos Maragoudakis), Minas Tzanis, Petros Kanakoudis, Ilias Anastasakos, Stefanos Martsakis, Juan Aguilera (74. Thomas Nalzidis), Željko Kalajdžić, Chigozie Udoji, Igor Mirčeta (60′ Gaston Gonzalez), Kendal Ucar

Panathinaikos
Orestis Karnezis, Ibrahim Sissoko, Charis Mavrias, Toché, Bruno Fornaroli (64′ Damantis Chouchoumis), Giourkas Seitaridis, Zeca, Anastasios Lagos, Loukas Vyntra, Nikos Spyropoulos, José Manuel Velázquez (79′ Antonis Petropoulos)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4076 dni!