Jardim nie jest już szkoleniowcem Olympiakosu!

Zgodnie z porannymi zapowiedziami Leonardo Jardim przestał być trenerem Olympiakosu Pireus.

Włodarze Olympiakosu podjęli taką decyzję mając na uwadze dobro drużyny, bowiem w ostatnim czasie gra mistrza Grecji odbiegała od ideału, a atmosfera uległa wyraźnemu pogorszeniu, za co winiono właśnie portugalskiego szkoleniowca.

W niedzielnym ligowym meczu z PAS Giannina drużynę poprowadzi Antonis Nikopolidis.

Jardim poprowadził Olympiakos w 26 oficjalnych meczach i co ciekawe przegrał tylko trzy razy (w Lidze Mistrzów)..

5 opinie na “Jardim nie jest już szkoleniowcem Olympiakosu!

Bajeczkę o o ”brzydkiej” grze to prezesik może sobie wsadzić między palce od nogi…Wiadomo ,że chodziło tylko i wyłącznie o niezadowolenie i złą atmosferę w drużynie,którą stworzył trener.Młodzi piłkarze z którymi niedawno podpisano kontrakty na kilka lat udali się na dywanik do prezesa i pożalili się ,że nie grają i czują się oszukani.Jedni chcieli odejść definitywnie inni na wypożyczenie.Prezes pogadał z trenerem i nie osiągnęli porozumienia więc jedyny ”słuszny Bóg” w tym klubie poczuł się zignorowany i pogonił trenera…Pozostaje tylko refleksja…Ile meczów trzeba wygrać aby zachować posadę w klubie ,który właściwie nie przegrywa i nie remisuje? Ilu trenerów pojawi się w klubie w którym tak na serio to kierownicę z tylnego siedzenia trzyma prezes? Okey,zgadzam się ,że atmosfera jest najważniejsza ale wymiana już teraz trenera w sytuacji kiedy zostało kilka kolejek to bzdura i nie sądzę aby Thrylos nie ”odpokutowali”za to paru punktów..

Nie czarujmy się jak oglądałeś ostatnie dwa mecze Olympiakosu (z Levadiakosem i AO Kavala) to zapewne zauważyłeś jaką padakę grali. Zwycięstwa wymęczone bez stylu i koncepcji. Sytuację ratowało jedynie to, że mistrz ma po prostu lepszych piłkarzy od rywali, co musiało zakończyć się zwycięstwem, ale niestety bardzo brzydkim.

Jeśli chodzi o samą atmosferę to każde pretensje ją psują, a im więcej tych pretensji tym gorzej i być może (nie znamy szczegółów wewnętrznej konfrontacji prezesa i trenera) zmiana szkoleniowca musiała nastąpić bez względu na osiągane wyniki.. a czy zapłacą za to? Na pewno, ale to ich sprawa i ich problem 😉

Prawda Leszku ,że grali padakę jak na ich możliwości,ale czy po tylu już meczach w tym sezonie nie miał prawa przyjść słabszy moment,moment znużenia i zmęczenia?Ale okey jeśli decyzja prezesa faktycznie wiąże się z tym ,że wstawił się on za młodymi greckimi piłkarzami i wywalił trenera bo nie dawał im grać (a moje źródła donoszą że chodziło tu o m.in Mitroglou,Vlachodimosa,Fetfatzidisa,Tatosa 😉 to biorę stronę prezesa bo faktycznie trener nawet w pucharze nie dawał im pograć,a przecież niczym nie ryzykował i przy takiej kadrze miał wręcz obowiązek spróbować dać im szansę.A te kilka ,kilkanaście minut dla nich to zdecydowanie za mało..

Oczywiście, że może przyjść słabszy moment (zawsze przychodzi), ale przy tak rozbudowanej kadrze należy odświeżyć wyjściową „11” (tak jak wspomniałeś młodzieżą), a nie grać tymi znużonymi.. Mnie najbardziej żal Vlachodimosa, który w Skodzie zapewne byłby wiodącym zawodnikiem, a w Olympiakosie się marnuje..

Zgadzam się.Niestety w Grecji każdy młody chłopak marzy by zagrać w którejś z wielkich firm i to zrozumiałe,ale niestety przebicie się do składu to już inna sprawa..Szkoda mi każdego młodego greckiego piłkarza,bo niestety,może by zarabiali mniej,może ich powołanie do kadry byłoby trudniejsze bo wiadomo że w pierwszym rzędzie selekcjonerzy obserwują ”firmy” ,ale tak jak piszesz grając w Xanthi taki Vlachodimos byłby teraz z kilkoma bramkami na ”sumieniu”a tu nie dają mu powąchać trawy..Mitroglou czarował w Atromitosie i był królem strzelców wśród greckich piłkarzy,a tu wyjdzie na oisko albo nie..strzeli bramkę ,zagra kapitalne zawody i w następnym meczu..wejdzie na ostatnie 10 minut..to jest chore,bo jak patrzę na kadrę Thrylos to wywaliłbym połowę grajków a i tak w cuglach ”rozwaliłbym”tą ligę i wcale Fetfa czy Vlacho nie musieliby wypłakiwać się przed prezesem..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4076 dni!