Kerkyra – Aris 2:2

super leagueAO Kerkyra w ostatnim meczu 19. kolejki Super League zremisował z Arisem Saloniki 2:2.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w obiecującym tempie. Piłka rozgrywana była szybko i dość sprawnie, jedyne co brakowało to okazji na gola, ale z czasem i one się pojawiły. W 13. minucie centrę z rzutu rożnego Diego Leona wykończył głową Eder, ale piłka wpadła wprost w dłonie, stojącego na linii bramkowej Markosa Vellidisa. Dwie minuty później Giannis Gesios w trudnej sytuacji uderzył na bramkę zewnętrzna stroną stopy, ale futbolówka trafiła w słupek. W 17. minucie piłkę wstrzelona z kornera przez Giannisa Zaradoukasa, do bramki tuż przy słupku skierował głową Michalis Giannitsis. W 21. minucie Andreas Tatos zagrał w pole karne do Zaradoukasa, którego uderzenie wyłapał Nikos Anastasopoulos. W 24. minucie AOK wyrównał. Piłka po rzucie rożnym trafiła na linię pola karnego do Dimitrisa Stamou, który wstrzelił ja na piąty metr, gdzie głową skierował ją do bramki debiutujący w koszulce 'Faeków” Leonidas Kyvelidis. Niespełna dwie minuty później Kyvelidis trafił po raz drugi, ale był na spalonym i gol nie został uznany. W 45. minucie niepilnowany Leon uderzył z ostrego kąta, ale Vellidis zażegnał niebezpieczeństwo swoją interwencją.

W 50. minucie strzał Anestisa Agritisa z trudem wybronił golkiper Arisa. W 53. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Giannis Gesios zagrał w tempo do stojącego na spalonym (sędzia tego nie widział) Kyvelidisa, który strzałem po ziemi tuż obok bramkarza skierował piłkę do bramki. W 71. minucie Giannitsis uderzył głową z kilku metrów, ale futbolówka wpadła w dłonie golkipera. Chwilę później ładnie uderzył z ostrego kąta w krótki róg Agritis, ale piłkę wyłapał Vellidis. Kwadrans przed końcem zrobiło się na murawie nieprzyjemnie, bowiem Manolis Papsterianos za „kopanie leżącego” rywala ujrzał czerwoną kartkę. W 78. minucie strzał głową Giannitsisa intuicyjnie wybił z bramki Anastasopoulos. W 79. minucie Aris wyrównał. Prawą stroną przedarł się w pole karne Tatos, który odegrał piłkę pod bramkę, ta odbita od obrońcy trafiła w bramkarza i wpadła na nogę Alexandrosa Karagiannisa, który z bliska zmieścił piłkę w siatce.


[match id=1667] 0:1 Michalis Giannitsis 17′
1:1 Leonidas Kyvelidis 24′
2:1 Leonidas Kyvelidis 53′
2:2 Alexandros Karagiannis 79′

ż.k. Nikos Tsoumanis, Leonidas Kyvelidis, Michalis Boukouvalas – Babis Oiknomopoulos, Andreas Tatos, MArkos Vellidis
cz.k. Manolis Papasterianos 75′

Kerkyra
Nikos Anastasopoulos, Michalis Boukouvalas, Panagiotis Petrousis, Anestis Agritis, Diego León, Éder, Nikos Tsoumanis, Giannis Gesios, Dimitris Stamou (83′ Dimitris Giantsis), Leonidas Kyvelidis, Antonis Athanasiou (77′ Panagiotis Stamogiannos)

Aris
Markos Vellidis, Michalis Giannitsis, Babis Oikonomopoulos, Kostas Kasnaferis, Andreas Tatos, Manolis Papasterianos, Giannis Gianniotas (60′ Alexandros Karagiannis), Giorgos Margaritis (60′ Andi Renia), Giannis Zaradoukas, Dimitris Diamantakos (65′ Vasilis Triantafyllakos), Nuno Coelho

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4008 dni!