Veria – Asteras 1:2

PAE Veria bardzo pechowo przegrał w meczu 22. kolejki greckiej ekstraklasy z Asterasem Tripolis 1:2.

W 6. minucie Asteras fantastycznie rozegrał rzut wolny, który wykończył strzałem zza pola karnego Rayo, Jonathan wybił piłkę ze światła bramki, a dobitka Pablo De Blasisa nie była celna. W 8. minucie świetnie odnalazł się w polu karnym gości Marcus Mokaké, ale jego strzał z kilkunastu metrów efektownie, ale też intuicyjnie wybronił Márton Fülöp. W 14. minucie wielkiego pecha miał Michael Olaitan, który przedarł się przez obronę Arkadyjczyków, strzelił nad interweniującym bramkarzem, ale piłka odbiła się od słupka. W 24. minucie Lautaro Formica strzelił z pierwszej piłki zza pola karnego, piłka jednak wyszła obok słupka. Dwie minuty później Kostas Barbas wykończył głową centrę z rzutu wolnego, ale posłał piłkę obok bramki. W 43. minucie goście zdobyli gola do szatni. Centrę z prawej strony Savvasa Tsabourisa przedłużył niezręcznie głową Orestes, a z woleja trafił w długi róg Rayo.

Początek drugiej części to agresywna, ale i nerwowa gra z obu stron. W 64. minucie Olaitan mimo zagęszczenia na granicy pola karnego zdecydował się strzelić na bramkę, ale futbolówkę chwycił pewnie Fülöp. W 71. minucie strzał Nikosa Kaltsasa z trudem wybronił golkiper Asterasu. W 75. minucie „Królowa Północy” wyrównała stan w tym meczu. Centrę z kornera Dimitrisa Amarantidisa, wykończył precyzyjną „główką” Orestes. W 79. minucie Carlo Costly miał doskonałą okazję by dać gospodarzom prowadzenie, ale nie zdołał z kilku metrów zmieścić piłki w siatce. Dwie minuty później świetne uderzenie László Lencse wybił efektownie nad bramkę Jonathan. W 90. minucie Olaitan wygrał powietrzną walkę i uderzył głową na bramkę, ale golkiper gości wyłapał piłkę. W doliczonym czasie gry Asteras wyszedł z zabójczą kontrą, którą praktycznie strzałem do pustej bramki wykończył debiutujący dziś László Lencse.


[match id=1790] 0:1 Rayo 43′
1:1 Orestes 75′
1:2 László Lencse 90’+2′

ż.k. Dimitris Amarantidis, Nikos Georgiadis – Marc Castells, Sebastian Bartolini, Márton Fülöp, Savvas Tsabouris, Guillermo Perez

Veria
Jonathan, Guillermo Perez, Konstantinos Barbas, Marcus Mokaké (87′ Ilias Ioannou), Mirosław Sznaucner (66′ Nikos Kaltsas), Orestes, Carlo Costly, Alexandros Kalogeris, Dimitris Amarantidis, Nikos Georgiadis, Michael Olaitan

Asteras
Márton Fülöp, Christos Pipinis, Lautaro Formica, Rayo, Savvas Tsabouris, Leandro Alvarez (78′ László Lencse), Marc Castells, Sebastián Bartolini, Ximo Navarro, Pablo De Blasis (83′ Juan Pablo Caffa), Christos Kalantzis (71′ Sebastian Setti)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4008 dni!