Kerkyra – Olympiakos 0:1

Olympiakos Pireus pokonał w meczu wyjazdowym 26. kolejki Super League AO Kerkyra 1:0.

Olympiakos niby miał przewagę nad Faekami, ale grał bardzo chaotycznie i niedokładnie. Gospodarze zaś bardziej skupiali się na tym, by nie stracić gola niż na tym żeby go strzelić. W 7. minucie goście przekombinowali z rzutem wolnym, jednak ostatecznie piłka trafiła do Giannisa Maniatisa, który ładnie uderzył w okienko bramki, ale efektowną interwencją wykazał się Nikos Anastasopoulos. W 34. minucie Djamel Abdoun zatańczył z obroną, po czym wyłożył futbolówkę na prawo do Tasosa Papazoglou, który dośrodkował ją przed bramkę, ale ta po rykoszecie zmierzałą pod poprzeczkę, jednak Anastasopoulos zdołał ją wybić nad bramkę. W 43. minucie Babis Lykogiannis z ostrego kąta starał się zmieścić piłkę w krótkim rogu bramki, ale uderzył obok niej.

W 51. minucie gospodarze mieli dwie okazję na zdobycie gola. Najpierw Anestis Agritis wpadł w pole karne, ale piłka po jego strzale, lekko przyblokowana wyszła tuż obok słupka. Chwilę później futbolówka po rzucie rożnym trafiła do Panagiotisa Petrousisa, ale i on strzelił centymetry obok bramki. W 65. minucie z 15 metrów przymierzył w dolny róg bramki gospodarzy Giannis Fetfatzidis, ale golkiper wyczuł to uderzenie. W 75. minucie świetny strzał z rzutu wolnego Paulo Machado wybronił Anastasopoulos. W 79. minucie Olympiakos wymęczył gola. Jednak samo trafienie było pierwsza klasa, bowiem Kostas Mitroglou strzelił zza pola karnego w okienko bramki. W doliczonym czasie gry okazję na gola wyrównującego miał Leonidas Kyvelidis, ale pomylił się o blisko metr.


[match id=2021] 0:1 Kostas Mitroglou 79′

ż.k. Dimitris Stamou – Babis Lykogiannis

Kerkyra
Nikos Anastasopoulos, Panagiotis Petrousis, Anastasios Venetis, Panagiotis Stamogiannos (81′ Nikos Kritikos), Anestis Agritis, Diego León, Nikos Tsoumanis, Tasos Tsokanis, Dimitris Stamou (87′ Giannis Simosis), Leonidas Kyvelidis, Antonis Athanasiou (60′ Nikos Skebis)

Olympiakos
Balázs Megyeri, Giannis Maniatis, Anastasios Papazoglou (70′ Kostas Mitroglou), Ljubomir Fejsa, Rafik Djebbour, Panagiotis Vlachodimos (63′ Giannis Fetfatzidis), David Fuster (63′ Paulo MAchado), Avraam Papadopoulos, Kostas Manolas, Babis Lykogiannis, Djamel Abdoun

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4085 dni!