eMŚK: Greczynki poznały rywali!

We wtorek w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do kobiecych Mistrzostw Świata, które w 2015 roku odbędą się w Kanadzie.

Greczynki trafiły do grupy 5, gdzie rywalizować będą z Norwegią, Holandią, Belgią, Portugalią i Albanią.

Pozostałe grupy strefy europejskiej
Grupa 1: Niemcy, Rosja, Irlandia, Słowacja, Słowenia, Chorwacja
Grupa 2: Włochy, Hiszpania, Czechy, Rumunia, Estonia, Macedonia
Grupa 3: Dania, Islandia, Szwajcaria, Serbia, Izrael, Malta
Grupa 4: Szwecja, Szkocja, Polska, Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina, Wyspy Owcze
Grupa 6: Anglia, Ukraina, Białoruś, Walia, Turcja, Czarnogóra
Grupa 7: Francja, Finlandia, Austria, Węgry, Bułgaria, Kazachstan

Eliminacje rozpoczną się we wrześniu 2013, a zakończą dokładnie 12 miesięcy później. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy siedmiu grup, a cztery zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą baraże.

2 opinie na “eMŚK: Greczynki poznały rywali!

Grecja będą miały bardzo trudno o awans. Norwegia jest naprawdę mocna, a Holenderski ostatnimi czasy notują spory progres. Portugalia w kobiecej piłce nie jest za silna, a poza tym Hellada to klątwa Portugalii 🙂

Rokowałbym trzecie miejsce dla Greczynek.

Na awans największe szanse ogółem mają: Niemcy, Rosja, Norwegia, Szwecja, Dania, Francja, Anglia, Holandia, ew. Islandia bądź Ukraina.

Polska trafiła do dość łatwej grupy. Szwedki są poza ich zasięgiem, a ze Szkocją i Bośnią różnie może być, ale jak się postarają zajmą drugie miejsce i jest szansa na baraże o awans.

Ja niestety nie przewiduje żadnych szans Greczynek na dobre miejsce. Norwegia i Holandia zupełnie poza zasięgiem. Belgia będzie trzecia. Portugalia to podobny poziom do Grecji, ale jak pokazały eliminacje do ME Greczynkom nie gra się dobrze z równymi sobie. Jedynie Albania może, a właściwie powinna okazać się słabsza.

Polska grupa jest bardzo słaba, bo jedynie Szwedki mają potencjał na grę w Mundialu, choć Polki powinny zaatakować drugie miejsce i walczyć w barażach. Z BiH grały ostatnio w eME i nie straciły nawet bramki. Szkocja ma jakiś potencjał, ale to chimeryczna drużyna..

Jak już się bawimy w typowania kto awansuje to według mnie będzie tak: Niemcy, Rosja, Włochy, Dania, Szwecja, Norwegia, Anglia, Francja

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4012 dni!