Historyczny awans AELK!

AEL Kallonis jako pierwsza w historia drużyna z Lesbos zagra w greckiej Super League.

Mający niespełna dwadzieścia lat AELK (założóny w 1994 roku) powstał z połączenia dwóch innych klubów Arisvaiou Kallonis i Apollonu Dafion. Dopiero w latach 2001/2002 drużyna awansowała do Delta Ethniki, gdzie w pierwszych sezonach wypadała blado, co było efektem czysto amatorskiej struktury klubu.

Dopiero w 2007 roku wizerunek klubu zaczął powoli przypominać profesjonalną formę. W sezonie 2009/2010 AELK osiągnął swój pierwszy znaczący sukces, bowiem drużynie udało się awansować do trzeciej ligi. Rok później pojawił się kolejny sukces, bowiem drużyna z Lesbos zajęła drugie miejsce w grupie północnej tych rozgrywek i awansowała do Football League. Już w pierwszym sezonie walki na zapleczu greckiej ekstraklasy awans do greckiej elity był bardzo bliski, ale walka w barażach wymagała większego doświadczenia i AELK nie zdołał awansować, jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Końcówka sezonu 2012/2013 zakończona miejscem promującym do Super League to megawydarzenie nie tylko dla klubu, ale i całej wyspy..

RADOŚĆ AELK PO OSTATNIM GWIZDKU

Słowa, które znamy nie oddadzą tego co teraz czujemy. Dziękuję wspaniałym kibicom, którzy wspierają nas z każdego zakątka wyspy. Ten awans jest sprawiedliwy i jest wynagrodzeniem naszej ciężkiej pracy” – powiedział mocno związany z klubem Pavlos Papadimitriou.

To niewiarygodne co dzieje się na wyspie. Po raz pierwszy w historii drużyna awansowała do pierwszej ligi. Włożyliśmy w to wiele wysiłku. Dzisiaj mieliśmy wielki stres, ale wiedzieliśmy, że piszemy historię. Bóg nam pomógł i osiągnęliśmy nieosiągalne marzenie” – powiedział strzelec „złotej” bramki (na 2:2) Ilias Kotsios.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!