Powrót Apollonu po 13 latach!

Apollon Smyrnis pokonując w niedzielę Panachaiki GE 2005 zapewnił sobie mistrzostwo drugiej ligi, a co ważniejsze wraca do Alpha Ethniki po 13 latach.

Drużyna z Aten ostatni mecz w greckiej pierwszej lidze rozegrała 28 maja 2000 roku. Po tym dniu Apollon kilka kolejnych sezonów spędził w Beta Ethniki, gdzie nie miał większych szans na powrót do ekstraklasy. W 2005 roku drużyna borykająca się z wieloma problemami sportowo-ekonomicznymi ostatecznie opuściła szeregi drugoligowców.

Wróciła dopiero w sezonie 2012/2013, po tym jak wygrała swoją grupę trzeciej ligi. Beniaminek Football League mimo swojego nowego statusu i nowych realiów do walki od początku poczynał sobie bardzo dobrze. Systematyczne gromadzenie punktów i niewątpliwie szczęście pozwoliły ekipie z „Rizoupolis” wygrać rozgrywki zaplecza ekstraklasy.

POWRÓT MISTRZÓW DO ATEN

Główna postać klubu, czyli jego prezes Stamatis Vellis w oficjalnym oświadczeniu powiedział – „Gratulacje dla wszystkich, którzy tworzyli ten sukces. Radość naszych kibiców jest największą satysfakcją, jaką mogę czuć. Zasłużyli na to w stu procentach.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!