MŚ U-20: Grecja coraz bliżej debiutu!

W sobotę młodzieżowa reprezentacja Grecji rozegra pierwszy historyczny mecz w Mistrzostwach Świata U-20. Prześledźmy zatem co działo się w kadrze w ostatnich dniach przed premierą.

Samolot z Grekami na pokładzie wylądował w Gaziantep we wtorek o godzinie 15:00. Jeszcze tego samego dnia późnym popołudniem kadrowicze mieli swój pierwszy trening. Były to w większości zajęcia taktyczne, choć nie zabrakło też czystego treningu z piłką, ale bez zbytniego forsowania organizmu.

W środę odbyły się dwa pierwsze mocniejsze treningi. Sztab szkoleniowy skupiał się przede wszystkim na dopracowaniu mocniejszych stron greckich młodzieżowców, czyli stałych fragmentów gry i taktyki. Tego samego dnia cała kadra uczestniczyła również w seminarium zorganizowanym przez FIFA.

W czwartek młodzi Grecy trenowali na arenie ich pierwszego meczu na Mundialu – „Gaziantep Kamil Ocak„. Nieco wcześniej wraz z trenerami analizowali mocne i słabe strony swoich pierwszych rywali reprezentacji Meksyku.

W międzyczasie trenerzy i sami piłkarze brali udział w konferencjach prasowych. Oto kilka ciekawszych wypowiedzi..

Kostas Tsanas na pytanie o inaugurację w tym turnieju powiedział – „Szanujemy wszystkich naszych rywali, ale wierzymy w nasz zespół i jego potencjał. Naszą filozofią jest przede wszystkim skupienie się na pracy zespołowej. Meksyk ma bardzo dobry zespół z utalentowanymi zawodnikami. To będzie dla nas trudny mecz, ale myślę, że dla Meksyku również.” Selekcjoner wypowiedział się też ogólnie na temat Mundialu – „Jest to druga najważniejsza impreza FIFA. Nie powiedziałbym, że Hiszpania jest jedynym faworytem, bo jest wiele mocnych drużyn. Oczywiście Hiszpanie są bardzo mocni. Francuzi mają piłkarzy z wielkich klubów. Brakuje Brazylii i Argentyny, ale to sprawia, że jeszcze trudniej wytypować ostatecznego triumfatora.

Giannis Gianniotas – „To jest nasz pierwszy udział w takiej dużej imprezie i chcemy pokazać kibicom całego Świata, że Grecja ma dobrą drużynę. Widzieliśmy Meksyk w kilku ostatnich meczach. Jest to na pewno mocna drużyna o dużych umiejętnościach technicznych. Chcą narzucić swój styl gry od samego początku, a dodatkowo grają w tym zestawieniu od dłuższego czasu, więc są dobrze zgrani. Ten pierwszy mecz jest zawsze trudny. Pierwsze kilka minut może decydować, dlatego trenerzy podkreślają, że kluczem będzie koncentracja. Wiemy jak ważny jest ten turniej i wiemy co rozbić na boisku. Pokażemy zaangażowanie i na pewno do końca walczyć będziemy o zwycięstwo.

Dimitris Konstantinidis – „Myślę, ze jesteśmy dobrzy przygotowani fizycznie i psychicznie do turnieju. Ponadto nasi trenerzy zadbali o bank informacji na temat naszych rywali, więc wszystko jest dopracowane. Meksyk to silna drużyna, która cały czas naciska swoich rywali i w każdej formacji ma dobrych piłkarzy. Zazwyczaj wynik pierwszego meczu pokazuje kierunek, w którym drużyna zmierza. Dlatego chcemy od samego początku pokazać, że mamy mocny zespół, który zawsze walczy o zwycięstwo.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4077 dni!