PAO bez licencji od UEFA!

Europejska Federacja Piłki Nożnej (UEFA) nie przyznała Panathinaikosowi Ateny licencji na grę w europejskich pucharach.

Jest to efekt kontroli dokumentów licencyjnych przeprowadzonej niedawno w greckiej federacji (EPO). UEFA widząc problemy z przydzielaniem licencji w Grecji zdecydowała się przyjrzeć sprawie nieco bliżej. Chodziło przede wszystkim o drużyny, które aspirowały do gry w europejskich pucharach. Asteras Tripolis, Atromitos Peristeri, Olympiakos Pireus i PAOK Saloniki przeszły wizytację bez problemów. Te pojawiły się przy drużynie PAS Giannina, co zmusiło europejską centralę piłki nożnej do przeanalizowania również potencjalnych zastępców „Ajaksu Epiru” czyli Panathinaikosu Ateny i Skody Xanthi.

Prezes PAO Giannis Alafouzos w czwartek złożył w Nyonie wszystkie dokumenty, a także przedstawił plan naprawczy sytuacji klubu, jednak UEFA dopatrzyła się uchybień i nie przydzieliła „Koniczynkom” licencji na grę w europejskich pucharach.

Włodarze klubu oficjalnie poinformowali, że cały czas uznają, iż ich dokumenty są kompletne i zamierzają odwołać się bezpośrednio do CAS (Sportowy Sąd Arbitrażowy).

3 opinie na “PAO bez licencji od UEFA!

Szkoda,nie chcę widzieć Skody w Europie… 🙂

Wolę już nawet Panthinakikos czy OFI Kretę!!!

No trudno, cóż robić Kamil? Ja tam się już pogodziłem, że pucharów nie będzie – nie zasłużyliśmy sportowo. Może to da komuś tam do myślenia i w następnym sezonie będzie lepiej.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!